+ Yorum Gönder
Eğitimle ilgili Bilgiler ve Forumacil Misafir Soruları Forumunda habsburg dudağı tedavi yolu nedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  habsburg dudağı tedavi yolu nedir
  habsburg dudağı tedavi yolu nedir 2. Leyla
  Devamlı Üye

  habsburg dudağı tedavi yolu nedir

  habsburg dudağı tedavi yolu hakkında bilgi


  1.alt dudak dolgun ve ileri dogru çikik iken, üst dudak normalden daha incedir. habsburg hanedani'nin ayirt edici özelligi olmasi sebebi ile bu ad ile anilir

  3.cermen kavimlerinin yüzyıllardır peşinde olduğu ari ırk rüyasının çirkin de olsa bir ispâtı niteliğindeki dudaktır.
  tıp literatürüne dahi geçmiştir. habsburg vesikalarında, hanedanda kalıtsal olarak bu çene yapısına sahip olmadan dünyaya gelen evlatlara bir nevî üvey, çenesi habsburg kriterlerine uyanlara ise sempati ile yaklaşıldığı yazarmış. bu hastalığa sahip arşidükler, imparatorlar ve bilumum hanedan üyesi matah bir şeymiş gibi sabah akşam portre çizdirirmiş. çirkin dudak yapısında rötüşa başvuran ressamlara ağır cezalar kesilirmiş. falanca arşidükün kızını filanca prense yamayan kahrolası akraba evlilikleri başlıca müsebbibidir


  4.habsburglar o kadar çok aile içi evlilik yapmış ki ispanya kolunda art arda engelli çocuklar doğmaya başlamış. zaten kiminin çocuğu olmuyormuş, hayatta kalan çocuklarda da birçok fiziksel ve zihinsel bozukluk görülür olmuş. habsburgların son ispanya kralı olan ii. carlos'un çocuğu olmadığı için ailenin o kolu sona ermiş.

  işte bu ii. carlos iktidarsızlığının yanı sıra ölçüsüz bir vücuda sahipmiş, yürüme bozukluğu varmış, sürekli halsiz ve hastalıklıymış, zihinsel sorunlarından ötürü iyice koksa bile banyo yapmayı reddedermiş. meşhur habsburg dudağı yüzünden doğru konuşamıyor ve yemeğini çiğneyemiyormuş.
+ Yorum Gönder


habsburg dudağı tedavisi,  habsburg dudağı hastalığı nedir,  habsburg dudağı hastalığı,  habsburg dudağı