+ Yorum Gönder
Eğitimle ilgili Bilgiler ve Forumacil Misafir Soruları Forumunda anton çehov düşünür kitabının özeti Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  anton çehov düşünür kitabının özeti
  anton çehov düşünür kitabının özeti 2. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  anton çehov düşünür kitabının özeti


  anton çehov düşünür kitabının özeti


  Everest Yayınları, edebiyat dünyasının tartışmasız en büyük isimlerinden biri olan Anton Çehov’un tüm yapıtlarını yayımlamaya devam ediyor. Mehmet Özgül’ün Rusça asıllarından yaptığı özenli çevirileriyle kronolojik olarak yayımlanan Çehov kitaplığının beşinci cildi Öylesine Bir Öykü, 1888-1891 yılları arasında yazılmış 15 öyküyü kapsıyor. Yazarın olgunluk çağının meyveleri sayılabilecek öykülerin yer aldığı bu kitap, dünya klasikleri arasındaki en önemli eserlerden biri.

  Felek benim gibi tanınmış bir bilimadamını ölüme mahkûm ettiği için, belki altı ay sonra bu salonda benim yerime dersi başkası vereceği için acıyla haykırmaktan zor alıkoyuyorum kendimi. Bağırmak istiyorum, çünkü zehirlendiğimi, daha önceden bilmediğim yepyeni düşüncelerin ömrümün son günlerinde beni ağuladığını, beynime sivrisinekler gibi zehir akıttıklarını düşünüyorum. Böyle anlarda durumum bana o derece korkunç görünüyor ki, öğrencilerimin de dehşet duyarak yerlerinden fırlamalarını, acı çığlıklarla kendilerini dışarı atmalarını bekliyorum.


  Öylesine Bir Gün – Bütün Öyküleri 5 – (1888-1891)
  Anton Çehov
  Everest Yayınları
  Fiyatı : 18,00 TL
  Ekim 2011
  392 sayfa
  ISBN: 9789752899278
+ Yorum Gönder


düşünür kitabının özeti,  anton çehov düşünür kitabının özeti,  düşünür kitap özeti,  anton çehov düşünür özeti,  anton çehov düşünür kitap özeti,  düşünür anton çehov özeti