+ Yorum Gönder
Eğitimle ilgili Bilgiler ve Forumacil Misafir Soruları Forumunda Arjantin'de resmi dil neden ispanyolcadır? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Arjantin'de resmi dil neden ispanyolcadır?
  Arjantin'de resmi dil neden ispanyolcadır? 2. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Arjantin'de resmi dil neden ispanyolcadır


  Arjantin'de resmi dil neden ispanyolcadır

  İspanyolca (Español veya castellano), Hint-Avrupa dil ailesine bağlı Roman dillerinden biridir. Dünyada en çok konuşulan üçüncü dildir

  Dünyada İspanyolca konuşan 470 milyon ila 500 milyon insanın olduğu tahmin edilmektedir.[2][3]

  İspanyolca dünyada en çok ülkede resmi dil olarak kabul edilen dildir. Resmi dil olarak İspanyolcayı kullanan ülkeler: İspanya, Küba, Arjantin, Bolivya, Kolombiya, Kosta Rika, Şili, Ekvador, Guatemala, Honduras, Meksika, Nikaragua, Panama, Paraguay, Peru, Porto Riko, Dominik Cumhuriyeti, El Salvador, Uruguay ve Venezuela'dır.[4]

  Amerika Birleşik Devletleri'nin anayasası bir resmi dil tanımlamamakla birlikte, ülkenin genelinde İngilizce'den sonra en çok konuşulan ikinci dil İspanyolca'dır. Ülke içinde anadili İspanyolca olan 41 milyon kişi vardır.[5] Özellikle güney bölgelerinde sadece İspanyolca konuşarak yaşanabilir.

  İspanyolca; Birleşmiş Milletler, Avrupa Birliği, Amerikan Devletleri Örgütü, İbero-Amerikan Devletleri Örgütü, Afrika Birliği, UNASUR, Antraktika Anlaşması Sekreterliği, Latin Birliği, Karayip Ortak Pazarı ve NAFTA gibi uluslararası ve bölgelerarası organizasyonlarda resmi dil olarak kullanılmaktadır.
+ Yorum Gönder