+ Yorum Gönder
Eğlence ve Muhabbet ve Forumda Başlığı Olmayan Konular Forumunda Bilgi Hangi meslek gruplarında matematik kullanılır? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. IŞILAY
  Devamlı Üye

  Bilgi Hangi meslek gruplarında matematik kullanılır?
  Hangi meslek gruplarında matematiğe ihtiyaç duyulur  Matematik, genel mantığın uygulama alanı ve insan zekasının bu yolda işlemesi görevini görür. Ayrıca; mekanik, fizik, astronomi bilimlerinin de temelini teşkil eder. Bunların dışında, sosyal bilimler, tıp, jeoloji, jeofizik, psikoloji, sosyoloji ve iş idareciliği gibi alanlarda da, matematiğe geniş bir şekilde ihtiyaç duyulur ve yaygın bir şekilde kullanılır.
  Bugünün medeniyetinde ön safı tutan, büyük endüstri ve yan kuruluşları, istihkam hizmetleri hep matematiğin yardımı ile yapılmış eserlerdir. Şu an siz bu yazıyı okurken, karşınızda duran bilgisayarınızın içinde milyonlarca matematik işlemi büyük bir sürat ile yapılmakta ve sonuçları size görüntü ve ses olarak sunulmakta. Yolda yürürken gördüğünüz binalar, taşıtlar ve yollar hep matematik ve mühendisliğin ortaya koymuş olduğu tasarımlardır. Onun için en soyut bir ilim olan matematik, ikinci elden pratik hayata da tesir ediyor demektir.
  Denilebilir ki; günlük yaşantımızın her evresinde, karşı karşıya olduğumuz bir bilimin tarihini bilmek, matematiğin önemini kavramanın temeli olsa gerekir. 2. ÖZGEN
  Üye

  Matematiğin hitap ettiği alanlar oldukça geniştir. Dünyanın şeklindeki düzenden insanların fiziğindeki orantılara ve bir çok branşta matematikten söz etmek mümkündür.
 3. Muhammed
  Özel Üye
  Hemen hemen tüm meslek gruplarında Matematik bilimi kullanılmaktadır. Endüstri, fizik, astronomi, kimya, biyoloji hatta resim alanında bile matematikten faydalanılmaktadır. Bu nedenle Matematiğin olmadığı bir meslek grubu yoktur diyebilir. Az veya çok mutlaka her mesleğin matematik ile bağlantısı vardır.
+ Yorum Gönder


grafiklerin hangi meslek gruplarında,  grafiklerin hangi meslek gruplarında nasıl ve ne amaçla kullanılır,  grafikler hangi meslek gruplarında,  grafiklerin hangi meslek gruplarında kullanılır,  grafikler hangi meslek gruplarında nasıl ve ne amaçla kullanılır,  grafiklerin hangi meslek gruplarında nasıl ve ne amaçla kullanıldığı