+ Yorum Gönder
Eğlence ve Muhabbet ve Forumda Başlığı Olmayan Konular Forumunda Orman Nedir? Orman Hakkında Bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. IŞILAY
  Devamlı Üye

  Orman Nedir? Orman Hakkında Bilgi
  Orman Nedir?

  orman.jpg

  Orman;
  ağaçlarla birlikte diğer bitkiler, hayvanlar, mikroorganizmalar gibi canlı varlıklarla toprak hava, su, ışık ve sıcaklık gibi fiziksel çevre faktörlerinin birlikte oluşturdukları karşılıklı ilişkiler dokusunu simgeleyen bir ekosistemdir.

  Orman; beş metreden daha boylu orman ağaçlarının baskın olduğu ve birbirlerini etkileyecek sıklıkta bulunduğu, kendine özgü iklim ve toprak koşulları oluşturduğu bir yaşam birliğidir.

  Orman; bitki köklerinin etkileyebildiği 1-2 metre toprak derinliğinden ağaçların birkaç metre yukarısına kadar uzanan ve en az bir hektar alan kaplayan bir varlıktır

  Ormanı oluşturan sonsuz sayıdaki tüm madde ve olaylar birbirleriyle karşılıklı ilişki ve etkileşim halindedirler. Bu haliyle orman, çok sayıda bitki ve hayvan popülasyonlarından oluşan bir yaşama ortaklığı, bir yaşam birliği, bir ekosistem ve hatta büyük bir canlı organizma olarak tanımlanmaktadır.

  Ormanın baskın elemanı ağaçlardır. Bu nedenle orman, ancak orman ağaçlarının toplu halde yaşayabildiği bir ortamda kurulabilir. 2. ÖZGEN
  Üye

  Orman çeşitli ve binlerce ağacın bir arada olması demektir. Ormanlar eskiden daha fazla olmasına rağmen günümüzde seyrekleşmiştir. Bunun nedeni insanların ihtiyaçları için kullanmalarıdır.
 3. Muhammed
  Özel Üye
  Ormanlar, birçok canlının evidir. Bu canlılara örnek verecek olursak; yabani hayvanlar, böcekler, kuşlar ve bitkiler örnek olarak gösterilebilir. Ayrıca ormanların canlı yaşamı için gerekli olan oksijeni üretirler.
+ Yorum Gönder


ormanlar hakkında bilgi,  orman hakkında bilgi,  ormanlarımız hakkında bilgi,  orman hakkında bilgiler,  ormancılık hakkında bilgi,  ormancılık ile ilgili bilgiler