+ Yorum Gönder
Eğlence ve Muhabbet ve Forumda Başlığı Olmayan Konular Forumunda Software nedir, Software hakkında bilgi, Software ile ilgili bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Software nedir, Software hakkında bilgi, Software ile ilgili bilgi
  SOFTWARE HAKKINDA BİLGİ

  software.jpg

  Yazılım nedir? Bilgisayarınızdaki fiziksel tüm unsurlar donanım adını alırken, geri kalan her şey yazılım olarak nitelendirilir. Sade bir ifadeyle, yazılım donanıma "nasıl davranacağını" ve hangi işlemleri yapacağını anlatır.

  Kelime işlemci programlar, bilgisayarınız açıldığında CD sürücünüzü, sabit sürücüleri, RAM'i tanıyan BIOS; işletim sistemi, web tarayıcınız, virüslerin kendileri, antivirüs programları hep birer yazılımdırlar.

  Her yazılım her bilgisayarda çalışır mı? Bilgisayarda hangi işletim sistemi kurulu olduğundan bağımsız şekilde çalışabilen yazılımlar üretebilse de, pek çok yazılım tek bir işletim sisteminde çalışacak şekilde üretilir. Ayrıca her yazılımın çalışmak için gereksinim duydupu farklı donanım özellikleri olabilir ve bu donanıma sahip olmayan bilgisayarlarda bu yazılımı çalıştırmak mümkün olmayabilir.
 2. ÖZGEN
  Üye

  Bilgisayarın yapısı ikiye ayrılmaktadır. Birincisi fiziksel yapılarına verilenişim yani donanım, ikincisi fiziksel yapıları dışında kalan diğer tüm öğelerine verilen isim yazılım. Software de yazılım demektir.
+ Yorum Gönder