+ Yorum Gönder
Eğlence ve Muhabbet ve Forumda Başlığı Olmayan Konular Forumunda Su Topu Kaç Kişi Oynanır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Su Topu Kaç Kişi Oynanır
  SU TOPU HAKKINDA BİLGİ

  su-topu-hakkinda-b-lg-.jpg

  Havuzda 7′şer kişilik iki takım arasında oynanan, batmaz bir topu rakip takımın kalesine sokmayı amaçlayan su sporudur. Sutopu, süratli bir takım oyunudur ve oyuncuların iyi yüzücüler olmalarının yanı sıra, ciğer kapasitelerinin de çok yüksek olması gerekir.

  Sutopu, 1870′li yıllarda İngiltere’de ortaya çıkmış; kuralları belirlenmiş olarak ise ilk kez 1890 yılında İngiltere ile İskoçya arasında oynanmıştır. 1900 yılında da Olimpiyat Oyunları’nda yer almıştır. Sutopunun uluslararası yönetim organı, Amatör Yüzme Federasyonu’na (FINA) bağlı Uluslararası Sutopu Yönetim Kurulu olup, 1908′de kurulmuştur. 1920′li yıllarda sutopunun güç ve yetenek isteyen spor dalı olmasını sağlayan derin havuzlar kullanılmaya başlanmıştır. 1937 yılında ise FINA, sutopu oyununun tam şişirilmiş, pas yapma becerisi yüksek topla oynanmasını karara bağlamıştır.
 2. DİLAN
  Üye

  Uzun bir geçmişe sahip olan su topu sporu İngiltere'de ortaya çıkmıştır. Daha sonra kuralları değiştirilerek günümüzdeki oyuna dönüştürülmüş ve olimpiyatlarda yer almaya başlamıştır.
+ Yorum Gönder


su topu,  sutopu,  su topu oyunu kaç kişiyle oynanır,  su topu kac kisiyle oynanir,  su topu kaç kişi ile oynanır