+ Yorum Gönder
Eğlence ve Muhabbet ve Forumda Başlığı Olmayan Konular Forumunda Dünyadaki ilk tüp bebek Louise Brown, Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Dünyadaki ilk tüp bebek Louise Brown,
  Dünyadaki ilk tüp bebek Louise Brown

  Louise Brown.jpg

  Dünyadaki ilk tüp bebek Louise Brown 25 Temmuz 1978 ‘de doğmuştur. Louise Brown laboratuvar ortamında döllenmiş ilk tüp bebektir. Brown; İngiltere’nin Bristol şehrinde bir postanede çalışıyor.

  Louise Joy Brown, 25 Temmuz 1978’de İngiltere’de dünyaya geldiğinde 2,61 kilo ağırlındaydı. Ebeveynleri Lesley ve John Brown dokuz yıl boyunca çocuk sahibi olmaya çalışsada Lesley Brown’ın kısır olması nedeniyle başarılı olamamışlardı. Cambridge Üniversitesi’nde fizyolog Robert Edwards ve jinekolog Patrick Steptoe’nun araştırmasını duymaları çift için dönüm noktası oldu ve doğurganlık tedavisi tüp bebek için iki bilim adamıyla anlaşma imzaladılar. Çiftin yumurta ve spermlerinden laboratuvar ortamında döllenmiş embriyon üreten araştırmacılar sonra bunu Lesley Brown’ın dölyatağına yerleştirdi. Çift, Leslie adını verdikleri kızlarına nasıl doğduğunu dört yaşındayken, video ile anlatmaya çalıştı.
 2. ÖZGEN
  Üye

  Dünya bir imtihan yeri olduğu için insanlar farklı sorunlarla karşılaşabiliyor. Bu sorunlar Allah'ın verdiği tedavi yöntemlerini bulmamız için kullanarak tedavi olunmaktadır.
+ Yorum Gönder