+ Yorum Gönder
Eğlence ve Muhabbet ve Forumda Başlığı Olmayan Konular Forumunda Üç Saniyelik Hafızası Olan Şey Nedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Üç Saniyelik Hafızası Olan Şey Nedir
  Üç Saniyelik Hafızası Olan Hayvan Hangisidir?

  balikd.jpg

  En bilinen gerçeğin aksine 3 saniyelik hafızaya japon balığı sahip değildir, üzgünüz… 2003′te Plymouth Üniversitesi’ndeki Psikoloji Okulu tarafından yapılan bir araştırma, hiçbir şüpheye yer bırakmayacak şekilde, Japon balığının en az üç aylık hafızaya sahip olduğunu ve değişik şekilleri, renkleri ve sesleri ayırt edebildiğini gösterdi.

  Japon balıkları, karşılığında yiyecek kazanmak üzere bir manivelayı hareket ettirmek için eğitildiler; manivela günde yalnızca bir saat işleyecek şekilde ayarlandığında Japon balığı onu doğru zamanda harekete geçirmesini çok geçmeden öğreniyordu.

  Bir dizi benzer çalışma, çiftlik balıklarının algılanabilir bir işarete karşılık olarak belirli zamanlarda ve yerlerde beslenmek üzere kolaylıkla eğitilebildiğini gösterdi.
  Japon balıkları akvaryumun yan taraflarında yüzmez; görebildikleri için değil yanal çizgi adı verilen bir basınç algılama sistemi kullandıkları için.

  Kör mağara balıklarının bazı türleri, sadece yanal çizgi sistemlerini kullanarak, karanlık ortamlarında kusursuz bir biçimde seyredebilir.
 2. ÖZGEN
  Üye

  Yapılan bir araştırmaya göre herkesin doğru olarak bildiği bilgi yanlış olduğu ortaya çıkmıştır. Japon balığının üç saniyelik bir hafızaya sahip değil üç aylık hafızaya sahiptir.
+ Yorum Gönder