+ Yorum Gönder
Eğlence ve Muhabbet ve Forumda Başlığı Olmayan Konular Forumunda Tanzanya da yaşayan insanlar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Tanzanya da yaşayan insanlar
  TANZANYADA YAŞAYAN İNSANLAR HAKKINDA BİLGİ


  tanzanya-da-insanlar.jpg

  Tanzanya da yaşayan insanlar.jpg


  Onları yaşadıkları yerde görünceye kadar Bushmen’ler hakkında hiçbir bilgiye sahip değildim. Kendi dilleri ve geleneklerine sahip olan ve Tanzanya’da da yaşayan 120 kabileden birisi olduğunu biliyordum sadece. Aslında bu zamana kadar hiç duymadığım yaşam tarzları, kıyafetleri ve fiziksel yapılarından dolayı burada en çok ilgimi çeken şeyin Maasai kabilesi olduğunu sanıyordum
  . Yine de hâlâ ilgimi çeken bir kabile olmasına rağmen Bushmen’lerin yaşam tarzı beni daha çok etkilemişti.


  Dar Es Salaam’dan başlayarak saatlerce süren yolculuğumuz Karatu kasabasından Serengeti National Park’a uzanan ve 8.300 km² bir alanı kapsayan Ngorongoro Conservation Area’daki yabani hayvanları (wildlife) görebilmek içindi. Bu arada bu bölgeye çok yakın bir alanda var olduklarını öğrendiğimiz Bushmen’ler görmemiz gereken bir kabileydi. Bushmen’lere “Hadzabe” de denilmekteydi.

  Ağustos ayıydı. Burada ise kurak bir sezon olarak da bilinen kış mevsimi yaşanıyordu. Kış mevsimi olmasına rağmen sıcaklık 30 derece civarlarındaydı. Karatu kasabasına on km uzaklıkta Tanzanya’nın kuzey batısında yer alan Eyasi Gölü (Lake Eyasi) bölgesine yakın bir yerde yaşayan Bushmen kabilesinden bir grubu görmek için bağlantı kurduğumuz bir rehberle yolculuğumuz başlamıştı.

  Tanzanya’da ana yolların dışında her yol, taşlarla dolu ve büyük küçük çukurların yer aldığı toprak yollardan oluşuyordu
  . Dört çeker arabayla ilerlediğimiz yollar organlarımızın yerinde olup olmadığı şüphesini bırakacak kadar sarsılmamıza sebep oluyordu. Bir ara bu yollar hiç bitmeyecek gibi gelmişti.

 2. ÖZGEN
  Üye

  Afrika kıtasında yer alan Tanzanya kültür yapıları oldukça insanları etkileyecek türdendir. Giyim tarzları, kültürleri, fiziksel yapıları, vücutlarına yaptırdıkları şekillerle dikkat çekmektedirler.
+ Yorum Gönder


tanzanya insanları