+ Yorum Gönder
Eğlence ve Muhabbet ve Forumda Başlığı Olmayan Konular Forumunda Aphrodite Nedir, Aphrodite Ne Demek Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Aphrodite Nedir, Aphrodite Ne Demek
  APHRODİTE HAKKINDA KISACA BİLGİ

  Aphrodite Nedir.jpg

  aphrodite - (afrodit, venüs) aşk ve güzellik tanrıçası. en güzel tanrıça şüphesiz kızıl saçlı afrodit'ti. afrodit aşk tanrıçası olup, insanların birbirlerine sevgi ile yaklaşması için üzerlerine aşk iksirini damlatan, çiçekleri ve ağaçları baharda rengarenk donatarak,doğayı canlandıran üretken bir tanrıçadır. o ateş tanrısı olan ve çok sanatkar, ancak topal ve çok fazla yakışıklı sayılmayacak bir görünüme sahip olan hephaistos ile evlenmiş. afrodit ve hephaistos'la ilgili mit her ikisinin de temsil ettikleri sanat ve aşk kol kola olması gerektiğini vurgulamaktadır.

  güzellik, aphrodite'yle gelirdi. rüzgarları fırtına bulutları onu görünce kaçar, çiçekler toprağı süsler, denizin dalgaları kahkahalar atardı. onsuz sevinç de, mutluluk da olmazdı. güzel tanrıça afrodit'in adı homeros'un ilyada'da anlattığına göre truva (troya) savaşının başlama nedeni olarak anılmaktadır. ağaçlardan mersin ağacını, hayvanlardan kumruyu, bazen de serçe ile kuğuyu korurdu.
 2. DİLAN
  Üye

  İnsanlara ve doğaya güzellik aşılayan ve güzellik yayan efsanevi bir tanrıça olduğu bilinir. Güzelliği ile ünlü olan aphrodite insanların aşık olması için onlara iksir dağıtırmış.
 3. Ziyaretçi
  Vaycanına Böyle 1 Şey İlk Defa Görüyorum. Gerçekten Böyle mi?Doğru Olduğundan Eminim.:-)
 4. Muhammed
  Özel Üye
  Afrodit, Yunan mitolojisine göre aşkın ve güzelliğin tanrıçası olarak adlandırılan varlıktır. Kendisinden aynı zamanda Roma mitolojisinde de bahseder buradaki ismi ise Venüs'tür. Tüm bunlar gerçekle hiçbir alakası olmayan hikayelerden üretilmişlerdir. Gerçekte ne Afrodit nede diğer anlatılanlar gerçek değillerdir.

  aphrodite.jpg


+ Yorum Gönder


afrodit