+ Yorum Gönder
Eğlence ve Muhabbet ve Forumda Başlığı Olmayan Konular Forumunda Sporcularımızın uluslararası yarışmalardaki başarı durumu hakkında kompozisyon Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Sporcularımızın uluslararası yarışmalardaki başarı durumu hakkında kompozisyon
  SPORCULARIN ULUSLARARASI YARIŞMALARDAKİ BAŞARILARI HAKKINDA BİLGİ

  Ulslararası spor karşılaşmalarının bir savaş değil tersine bir barış unsuru olduğu hepimizce bilinmektedir Nasıl ki bir devletler hukuku varsa bir de uluslararası spor hukuku vardır. İnsanoğlunun tekâmülü ile eski Yunandan bu güne değin gelişen kurallar, bu gün ileri düzeydeki prensiplerine ulaşmışlardır. Dolayısı ile sporda kuvvetli olan kazanır, zor kullanan kaybeder Bireysel anlamda spor, kişinin egemenlik, ve olanaklarını değerlendirme duygularını geliştirir .Dolayısı ile kişi ve ulusların eğitimini tamamlar Müşterek eğitim esasına dayanır ve spor ulusların akıl ve eğitim düzeyinin aynasıdır.

  Sporcularımızın uluslararası yarışmalardaki başarı durum.jpg


  Spor uluslararası plâtformada savaşların en asilidir Çünkü o barışın savaşıdırUluslararası spor savaşları politik savaşlara benzemez, hizipler, gruplar oluşmaz Sportif karşılaşmalar mertçe, hilesiz, dostça ve kısacası sportmencedir, Böyle bir sportmenlik için insan doğuştan sporcu olamaz, o unvanı hak etmesi, kazanması lâzımdır

  Uluslararası yarışmalarda sporcuların hepsinde aynı duygu vardır İç dünyalarını aynı heyecan ve düşünce kaplar Bu öyle bir dünya savaşıdır ki, hiç bir ulusa yönelmiş değildir Taraflar karşı karşıya gelmekle birlikte ideal tektir Dünya gençliği bu muhteşem kalabalık içinde her renk saça, her cins tene ve dünyada mevcut bütün ırklara rastlamak mümkündür Zaten Olimpiyad Oyunlarının birbirine geçen beş ,halkası, beş kıtanın birbiri ile kenetlenmesini ifade etmiyor mu? Bu topluluk gençlerin bir dava uğrunda birleştiği muhteşem bir tablodur Bir dünya barışı tablosu
 2. ÖZGEN
  Üye

  Tarihe dönüp bakıldığında da insanlar spora karşı farklı bir ilgi duydukları görülür. Günümüzde ise hem spor dalları artmış hem de daha çok hayran kitlesine ulaşılmıştır.
+ Yorum Gönder