+ Yorum Gönder
Resim Galerisi ve Fotoğrafçılık Forumunda Pastel Boya Resim Kağıt Türleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mesport
  Moderators

  Pastel Boya Resim Kağıt Türleri
  Pastel Boya Resim Kağıt Türleri


  CANSON:Bunlar geniş bir renk skalasında üretilen ve pastel çalışmaları için doğru yüzeye sahip geleneksel pastel kağıtlarıdır.Yüzeyleri benzerdir,renk uygulandığında kağıt görünevek şekilde beneklenmeye müsaittirler,ikisini de deneyerek hangisini daha çok sevdiğinize karar verebilirsiniz.Aynı zamanda ikisi de kömür ve tepeşirle çalışmak için de uygundur

  VELUR KAĞIT:Bu kağıdtların en cazip tarafı kadifemsi yüzeyleridir.Pastel renkler kağıda tutunacağından çok azının görünür kaldığı çok zengin ve koyu renk alanları yaratılmasına izin verirler.Yumuşak ve belirgin bir sonuç yaratmak için bu kağıtları farklı çizim malzemeleriyle de deneyin.


  SANSFİX KAĞITLAR:Bu kağıtlar,rengi tutan kolaylıkla kalın pastel katmanları oluşturmaya imkan veren ince ve hafifce kumlu bir sonuç yaratır.Bu kağıtları da farklı çizim malzemeleri kullanarak deneyin.

  ZIMPARA KAĞIDI:Bu kağıtlar,çalışmaya cesur ve kaba bir etki veren,belirgin kumlu çıkıntılara sahiptir.Bununla birlikte,bu kaba yüzey pastel,tepeşir,kömür ve kurşun kalemleri şaşılacak derecede çabuk aşındırırlar.

  pastel-boya-resim-ka-t-t-rleri7.jpg

  Pastel Boya Resim Kağıt Türleri4.JPG 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Pastel boya boya türlerinden biridir. ve her öğrenci resim derslerinde bir kez bile olsa pastel boya ile çalışmıştır. bu yüzden ne kadar zor olduğunu en azından kaleme göre çok zor olduğunu her kes anlamıştır. pastel boya ile resim çizmek yetenek işidir.
+ Yorum Gönder