+ Yorum Gönder
Resim Galerisi ve Fotoğrafçılık Forumunda çığlık tablosu Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  çığlık tablosu
  çığlık tablosu

  ciglik tablosu.jpgciglik-tablosu2.jpg

  ANKARA - Başkent Oslo’daki Munch Müzesi, çalındıktan sonra 2006 Ağustosta yıpranmış halde bulunan ve uzmanlarca yeniden onarılan 1910 yapımı tablo için güvenlik önlemlerinin bu kez daha sıkı alındığını kaydetti.


  Müze, 26 Eylül’e kadar sürecek sergide, “Çığlık”ın yanı sıra sanatçının diğeriyle birlikte çalındıktan sonra bulunan “Madonna” adlı eserini de sergiliyor.

  Modern dışavurumcu akımda büyük rol oynayan ve 1944 yılında 80 yaşında hayatını kaybeden Munch’ın “Çığlık” tablosu, dünyanın en tanınmış eserleri arasında yer alıyor. Sanatçının “Madonna” adlı toblosu da hastalık, ölüm, heyecan ve aşkın ana temalarının yer aldığı yaşam serisinin bir örneğini oluşturuyor.

  Norveç’teki müzeden 2004’te iki tabloyu çalan 3 hırsız, mahkemece 6 ile 10 yıl arasında değişen hapis cezalarına çarptırılmıştı. 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Çığlık tablosu dünyaca ünlü bir tablodur. 1910 yılı yapımı olan tablo istanbulda iken çalınmıştır. daha sonra bulunan tablo yıpranmış olarak bulundu ve değerli tablo uzmanlar tarafından onarıldıktan sonra 2006 yılın da daha iyi bir güvenlik altında sergilenmeye devam etmiştir.
+ Yorum Gönder


çığlık tablosu,  çığlık tablo,  çığlık