+ Yorum Gönder
Slayt ve Ciddi Konular ve Garip olaylar Forumunda Birçok şeyden gereksiz yere korkma ne anlama gelmektedir? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Birçok şeyden gereksiz yere korkma ne anlama gelmektedir?
  Birçok şeyden gereksiz yere korkma ne anlama gelmektedir?

  Birçok şeyden gereksiz yere korkma  Normal dışı korkularımız fobi olarak adlandırılıyor. Bir korkunun fobi sayılması için, bir hayvan ya da eşya gibi belirli bir nesneye ya da kapalı yerde kalma gibi bir duruma yönelik olması gerekiyor. Bazıları asansörde
  boğulacakmış duygusuna kapılıyor, bazıları yüksek bir binadan aşağıya bakınca bayılacak gibi oluyor. Kısacası fobiler yaşamımızı yönetiyor ve hayat kalitemizi olumsuz etkiliyor.

  Gerçekte korku yaratmayacak bir objeye, aktiviteye veya duruma karşı aşırı korku duyma ve kaçınma davranışında bulunmaya fobi denir. Fobik kişiler belli bir durum, nesne veya aktivite ile karşılaştığında aşırı anksiyete duyar.

  Kişiler korkularının saçma olduğunun farkındadır, ancak korkularını mantıksal düşünerek engelleyemezler. Bu korkular fobik kişilerin günlük işlevlerinde bozulmaya neden olur.
 2. ismail eski
  Devamlı Üye

  Yukarıdaki gibi kişi mantık yoluyla korkusunu yenemez düşüncesine kesinlikle katılıyorum çünkü ben defalarca denedim yani korku elde değil. Madem bir korkunun fobi olması için bir nesne ya da aktiviteye bağlı olaması gerekiyor diğer korkular eğer gerçekten durup dururken oluyorsa bunun bir kısmı kesinlikle paranoyaklıktır
+ Yorum Gönder


gereksiz yere korkmak,  Gereksiz seylerden korkma