+ Yorum Gönder
Slayt ve Ciddi Konular ve Garip olaylar Forumunda Mona Lisa'nın Sırrı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Mona Lisa'nın Sırrı

  Mona Lisa'nın Sırrı Hakkında Bilgi  Leonardo da Vinci’nin 500 yıl önce resmettiği Mona Lisa’nın gülümsemesi “çözümlendi.’’ Hollanda’daki Amsterdam Üniversitesi’nden matematikçiler, sanat tarihçileri ve bilgisayar mühendisleri, Mona Lisa’nın yüzündeki ifadeyi ve duygularını analiz eden bir bilgisayar yazılımıyla tabloyu inceledi.

  Kutsal Kase tartışmalarının da merkezine oturan tablo ve ifade ettikleri yüzyıllardır bilim adamları ve sanatçılar tarafından analiz edilmeye çalışılıyordu. Newscientist dergisinin haberine göre, yazılımda kullanılan bir algoritma (sistematik hesaplama) ile sanatın sırrı bilim yardımıyla anlaşılmış oldu. Yazılım; dudak kıvrımı, göz kenarındaki kırışıklıklar gibi ana yüz hatlarını temel 6 duyguyla harmanlayarak sonuç üretiyor.


  Mona Lisa'nın Sırrı.jpg


  TEK İFADEDE DÖRT DUYGU

  İşte ‘gizemli kadın’ın yüz ifadesinin şifresi:

  Mutluluk: % 83

  Küçümseme: % 9

  Korku: % 6

  Öfke: % 2
 2. ismail eski
  Devamlı Üye

  Mona Lisa tablosunun sırları çok ve bunları burda anlatmak uzun sürer bu sırları yine bir belgeseli izlemiştim mesela arka plandaki manzaranın perspektifinin hatası, yine manzaradaki kambur köprünün gerçekte o açıdan göründüğü şekli ile çizmemesi, köprünün altındaki 72 sayısı, Mona Lisa'nın gözlerindeki L ve S harfleri, Mona Lisa ismindeki harfleri karıştırınca Mon Salai isminin çıkması. Mon Salai Leonardo'nun sevgilisi aynı zamanda asistanıymış söylentiye göre ve onun yüzünü Mona Lisa'nın yüzünde gizlemiş tabi bu kadarı bile uzun oldu bu tablonu sırları daha çok
+ Yorum Gönder


mona lisa,  mona lisanın sırrı,  mona lisanın gizemi