+ Yorum Gönder
Slayt ve Ciddi Konular ve Garip olaylar Forumunda Nazilerin silah gücü Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Nazilerin silah gücü

  Nazilerin silah gücü ilgili bilgi


  Nazi iktidarı Almanya’nın İtilaf Devletleri’nden daha fazla ağır silaha ve hava kuvvetlerine sahip olmasını yasaklayan Versailles Anlaşmasını yırtıp atmıştır. Kasım: Almanya ile Japonya arasında Anti-Komintern Paktı imzalanır. Bu anlaşma ile iki devlet dünya komünist hareketini ve SSCB’yi düşman ilan eder. Aralık: 10-18 yaş arası tüm çocuk ve gençlerin Hitler Gençliği’ne katılması zorunlu kılınır.
  Almanya 1936’da kapıda duran 2. Dünya Savaşı’na hızla hazırlanırken, Avrupa’da işgallerle faşizmin iktidarını yaymayı planlamaktadır.
  Hitler ve arkadaşları 1933’te hükümeti kurma yetkisi aldıktan sonra parlamentoyu feshetmiş ve tüm siyasî partileri yasaklamıştı. Sendikalar ve tüm işçi örgütleri de yasaklanırken, Nazilerin kurduğu toplama kampları komünistler, sendikacılar, sosyal demokratlar ve her tür Nazi muhalifi ile dolmuştu.
  Çingeneler, eşcinseller, akıl hastaları ve giderek artan miktarda Yahudi ölüm kamplarında esir edilirken, Yahudilerin yurttaşlık hakları ellerinden alınmış ve kitlesel olarak fişlenmişlerdi.
  Almanya 1933’ten üç yıl sonra bir Nazi hapishanesine çoktan çevrilmiş ve her Alman Avrupa’daki diğer emperyalist güçler ve SSCB’ye karşı askerî seferberliğin içine çekilmişti.
 2. Hatice
  Bayan Üye

  Naziler tarih sayfalarını karıştırdığınızda acımasızlıklarıyla en göze batan topluluklardan birisidir. Bunlardan eser kalmasa da bugün hala Almanya'da nazileri gururla anan insanlar var.
+ Yorum Gönder