+ Yorum Gönder
Slayt ve Ciddi Konular ve Garip olaylar Forumunda Kraliçe Kleopatra 'nın mezarı bulundu mu? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Çilek
  Devamlı Üye

  Kraliçe Kleopatra 'nın mezarı bulundu mu?
  Kraliçe Kleopatra 'nın mezarı bulundu mu?


  Mısır'da arkeologlar, İskenderiye'nin batısındaki bir tapınakta ünlü Kraliçe Kleopatra'nın mezarını bulduklarına inanıyor.

  Mısır Eski Eserler Yüksek Konseyi Başkanı Zahi Hawass liderliğindeki 12 arkeoloğun, 2 hafta önce Taposiris Magna Tapınağı'nın yaklaşık 150 metre altında ortaya çıkardığı tünelde çok sayıda Kleopatra büstü ve onun resmini taşıyan paralar bulunduğu belirtiliyor.
  Hawass'ın ekibinin 4 gün önce, Kleopatra'nın öldüğü zaman sevgilisini olan ünlü Romalı komutan Marcus Antonius'un bir büstüne rastladığı kaydedildi.

  Hawass, basına yaptığı açıklamada, M.Ö. 31 yılında Roma İmparatoru Octavian'ın ordusuna yenilmelerinin ardından intihar eden Kleopatra ve Antonius çiftinin mezarlarının burada olduğuna inandıklarını söyledi.

  Hawass, 2 bin yıllık tapınağın altında başlattıkları kazı çalışmalarını, bu yıl sonunda bitirmeyi planladıklarını ifade etti.

  Hawass ve ekibinin iddialarını ispatlaması halinde yaptıkları mezar, Tutankamon'un mezarının keşfinden bu yana Mısır'daki en büyük arkeolojik keşif olacak.
  Bir filmde Kleopatra'yı canlandıran sanatçı:


  kleopatra.jpg 2. Esma Şeker
  Görevli Bayan

  Kraliçe Kleopatra M.Ö 69'da İskenderiye'de dünyaya geldi. Güzel fiziği ve zâlimliği ile insanlar tarafından tanınmakta olan Kleopatra M.Ö. 69-30 yıllarında yaşadı. Ayrıca mezarı bulunmuştur.
+ Yorum Gönder