+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Gebelik ve Annelik Forumunda Bebekler Günde Kaç Kere Ve Ne Kadar Emzirilmelidir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. izmitli4141
  Yeni Üye

  Bebekler Günde Kaç Kere Ve Ne Kadar Emzirilmelidir
  Bebekler Günde Kaç Kere Emzirilmelidir

  Eğer bebek yeni doğmuşsa anne açısından bakıldığında en büyük problemlerden birisi de bebeğin emzirilme zamanlarıdır.Normal bebekler genellikle emmek istediklerini ağlayarak ifade ederler.Ama bazı bebekler sarılık veya normal kilodan küçük doğmuş olabilirler ve bu tip bebekler ağlayarak emmek istediklerini ifade edemeyebilirler.
  Gündüz, küçük doğmuş bebeklerde emzirme saat başı, normal kilosunda doğum yapmış olan bebekler içinse iki saatte bir idealdir.Uyku için eğer bebek 3 kilonun üzerinde ise gece 3 saat uyuması normaldir.Prematüre bebeklerde ise durum farklıdır.Onlar 2 saatte bir uyandırılarak emzirilmelidir.
  Bebeklerin güçlenmesi doğumun üzerinden bir ay geçtikten sonra gerçekleşir.Bu süre zarfı içerisinde bebek başka hastalığa yakalanmamışsa en ideal olan emzirme yöntemi bebeğin ağlamasını beklemektir.Bu durumda çocuğun geceleri dört ila beş saat kadar uyumasına izin verilmelidir.Bebeğin gece uykusu elden geldiğince bozulmayarak bir düzene girmesine yardımcı olmak gerekir.
  üçüncü ayın ertesinde anne sütü mideden yaklaşık olarak iki ila iki buçuk saat arasında boşalır.Bu yüzden bebek dayandığı sürece iki buçuk saatte bir eğer bebek dayanamıyorsa iki saatte bir emzirmek gerekir.
 2. Betul
  Devamlı Üye

  Bebekler doğumdan hemen sonra emzirilmelidir.Eğer bebek ağlıyorsa açlığını ifade eder ve sizde o sırada emzirmelisiniz.Ama eğer siz emzirdiğiniz zaman duruyorsa istemiyorsa tok olmuştur daha fazla bebeği sıkmak gerekmez.
+ Yorum Gönder


bebekler günde kaç kez emzirilmeli,  bebek gunde kac defa emzirilir,  günde kaç kez emzirilmeli,  bebek günde kaç kere emzirilir