+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Gebelik ve Annelik Forumunda Bebek hareketleri ilk ne zaman hissedilir ? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. IŞILAY
  Devamlı Üye

  Bebek hareketleri ilk ne zaman hissedilir ?
  Bebek hareketleri ilk ne zaman hissedilir ?
  Daha önce doğum yapmış olan hanımlar bu konuda da tecrübelerini gösterirler. Bu hanımlar genelde 16. hafta civarında bebeğin oynadığını hissederken ilk gebeliğini yaşayanlar 19-20. haftalarda bu hisle tanışırlar. Hanımlar bunu içlerinde bir kuşun kanat çırpmasına benzetmektedirler.
  Ne sıklıkta doktor kontrolü gereklidir ?
  32 haftaya kadar ayda bir kez, 32-36 haftalar arası 15 günde bir, bu tarihten doğuma kadar da doktorunuzun uygun göreceği sıklıklarda kontrol gereklidir. Bu kontrollerde bazı temel tetkikler yapılır, bebeğin ve gebenin gelişimi kontrol edilir ve standartlara uygun olup olmadığı saptanır, bebekte ya da gebede olası bir anormalik saptanır ise buna yönelik tedaviler planlanır ve yapılır, bazı özel gebelerde gereken özel tetkikler ve araştırmalar gerçekleştirilir. Bebeğinizin ve kendi sağlığınız için gebelikte hekiminizi düzenli olarak ziyeret etmeyi ihmal etmeyiniz.
  Bebeğin cinsiyeti ne zaman belli olur ?
  Aslında bebeğin cinsiyeti döllenme meydana geldiği anda bellidir.Burada tek belirleyici babadan gelen spermin cinsidir. Eğer bu sperm Y kromozomu taşıyor ise bebek erkek, X kromozomu taşıyor ise bebek kızı olacaktır. Ancak bu cinsiyetin tespiti ancak dış cinsel organlar ultrason ile görülebilecek büyüklüğe ulaştığında mümkün olur.Genellikle 14-16. haftalardan itibaren tecrübeli gözler bebek cinsiyetini saptayabilir.
  Tanı amaçlı yapılan ve bebekten doku alınmak sureti ile gerçekleştirilen biopsi sonucu bebeğin cinsiyeti %100 doğrulukla saptanır ancak bu işlemler sadece tıbbi bir gereklilik varsa yapılır. Sadece cinsiyet tayini için yapılmaz.
  Anne Olmak, Bebeğin cinsiyeti ne zaman belli olur ?, Bebeğin doğum tarihi nasıl hesaplanır ?, Bebek hareketleri ilk ne zaman hissedilir ?, Gebelik, Gebelik Belirtileri, Gebelik Belirtileri Nelerdir?, Gebelik Hesaplama, Gebelik ne zaman başlar ?, Gebelik Nedir?, Gebelik Testleri, Gebelik yaşı nasıl hesaplanır ?, Hamilelik,Hamilelik Belirtileri, Hamilelik Belirtileri Nelerdir?, Hamilelik Hesaplama 2. Hakim
  Devamlı Üye

  Bebeği 16. haftasından başlandığı tahmin edilen bu hareketler bebek ne kadar büyür ise anneyi o kadar daha fazla rahatsız etmektedir bu hareketlerini kadınlar kuşun kanat çırpmasına benzetmektedir.
+ Yorum Gönder


bebeğin oynadığı ne zaman hissedilir