+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Gebelik ve Annelik Forumunda Memeler Kadın Memeleri Hakkında Bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Memeler Kadın Memeleri Hakkında Bilgi
  Memeler Kadın Memeleri Hakkında Bilgi

  Memeler

  Memelerin esas yapısı yağ ve bağlayıcı dokular ve bunların koruduğu süt bezleri ve kan damarlarından oluşur. Süt üretme döneminde bu bezlerin ürettiği süt meme ucunun gerisinde bir araya gelen süt kanallarında toplanır. Memeler gövdeye pektoral kaslarla bağlıdır. Meme başları sertleşebilir dokulardan yapılmıştır. Bazıları sürekli sert ve çıkıktır. Diğerleri içeçöküktür.Bazı memebaşlarıysagenelde düzdürler ama soğukta veya cinsi istek uyanması halinde sertleşirler. Bütün bu türler tamamen normaldir.
  Meme ucunun çevresinde koyu renkli bir halka görünümündeki areola bulunur. Areoladaki yağ bezleri süt verildiği sırada meme ucunun yağlanması işlerini üstlenirler. Bazı kadınlarda bu yağ bezleri ufak kabarcıklar olarak görülür. Normalde areolanın kenarlarında tüyler de olur. Doğum kontrol hapı alan bazı kadınlarda bu tüyler çoğalır.
  Bazı kadınlar memeleri konusunda çok sıkılgandırlar. Memelerinin çok ufak veya çok büyük olduğunu düşünürler. Zaman zaman bir meme diğerinden büyük olabilir.
  Gerçekte memelerin küçük olması ne süt verirken, ne de cinsi ilişkide hiç farketmez. Küçük memeli kadınlar da büyük memeliler kadar başarıyla süt verebilir. Ayrıca bir memenin diğerinden küçük olması da doğaldır. Nedeni bilinmemekle birlikte sağ meme çoğunca sol memeden daha büyüktür. 2. Kesume
  Devamlı Üye

  Memeler yağ ve bağlayıcı dokular ve bunları koruyan süt bezleri ve kan damarlarından oluşmaktadır. Meme başları sertleşebilir dokulardan oluşmaktadır. Memeleri küçük olan anneler büyük olanlar gibi rahatlıkla bebek emzirebilir. Bir memenin diğerinden büyük yada küçük olması normaldir.
+ Yorum Gönder


kadin memesi hakkinda bilgi