+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Gebelik ve Annelik Forumunda Adet Döneminde Hamile Kalma Olasılığı Hakkında Bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Adet Döneminde Hamile Kalma Olasılığı Hakkında Bilgi
  Adet Döneminde Hamile Kalma Olasılığı Hakkında Bilgi

  Modern teknoloji sayesinde hamileliği önlemek artış oldukça kolay bir hal almıştır. Buna karşın hamilelikle ilgili hale birçok mit bulunmaktadır. Bu mitlerden birisi de adet dönemi süresince hamile kalınmayacağıdır. Teknik olarak adet döneminde hamile kalmak mümkün değildir. Buna karşın adet dönemi oldukça karmaşık bir süreçtir ve kadından kadına değişiklik gösterir.  Kadın rahmi 14 günlük döngü içerisinde hamileliğe hazır hale gelir ve bu döneme yumurtlama dönemi denir. Eğer bu dönem içerisinde hamilelik gerçekleşmezse 28 günün ardından adet dönemi başlar. Bu dönem genellikle kadınlarda 28 gün olmasına rağmen bazı kadınlarda durum değişiklik gösterebilir.

  Kadınlar yumurtlama döneminde de farklı belirtiler gösterebilirler. Yumurtlama döneminin genel belirtileri servikal akıntı, artan vücut ısısı ve karın ağrısı olarak ortaya çıkar. Buna karşın bazı kadınlar bu süreçte hafif vajinal kanamalar geçirebilir. Bu dönem bazen adet dönemi ile karıştırılabilir. Kanamalı yumurtlama döneminde cinsel ilişkiye girilmesi halinde hamile kalınma olasılığı oldukça yüksektir.
  Adet döneminde hamile kalmak mümkün değildir; çünkü bu dönemde rahimde yumurta üretilmez. Buna karşın adet döneminde seks yaparsanız hamile kalma riskiniz oluşabilir. Bunun nedeni ise spermlerin rahimde yaklaşık 5 gün kadar yaşayabilmesidir. 2. Hakim
  Devamlı Üye

  Adet döneminde hamile kalınması mümkün değildir. Adet dönemi karmaşık bir durumdur ve bu kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Rahim 14 günlük döngü içerisinde hamileliğe hazır hale gelir bu döneme yumurtalama dönemi denir. Eğer bu dönem içerisinde hamilelik gerçekleşmezse 28 gün sonucunda adet dönemi gerçekleşir.
+ Yorum Gönder


adetliyken hamile kalma olasılığı,  adet döneminde hamile kalma olasılığı,  adet döneminde hamile kalma riski,  adetliyken hamile kalma ihtimali,  adetken hamile kalma ihtimali,  adet döneminde gebe kalma ihtimali