+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Gebelik ve Annelik Forumunda Hamilelik Süresince Yaşanan Gaz Sancılarının Tedavisi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Hamilelik Süresince Yaşanan Gaz Sancılarının Tedavisi
  Hamilelik Süresince Yaşanan Gaz Sancılarının Tedavisi

  Kadınlara gebe iken gaz sancılarının tedavisiyle ilgili ilaç kullanmaları tavsiye edilmez. Her zaman doktorunuza başvurmalı ve ondan neler yapılması gerektiğini öğrenmelisiniz. Fakat gaz sancılarını kontrol etmenin en iyi yolu yediklerinizi kontrol etmek ve doğru şekilde beslenmektir. Bunların yanında yapılacak egzersiz de sıkıntılarınızı neredeyse ortadan kaldıracaktır. Gebelik boyunca gaz üreten yiyeceklerden olan fasulye, brokoli, lahana, kabak gibi yiyeceklerden uzak durulmalıdır. Gaz üretimi genellikle lifli yiyeceklerle alakalıdır çünkü liflerin sindirilmesi uzun sürer ve lifli besinler sindirim kanalında daha uzun süre bulunurlar. Fakat lifli besin bol suyla birleştiğinde vücudunuza çok faydalı olacaktır. Bu yüzden belki de yapmanız gereken şey, diyetiniz üzerinde değişiklikler yaparak ve bu değişikliklerin vücudunuzda yaptıklarını not ederek yaparak hangi besinlerin size dokunduğunu bulmak olabilir.
  Kızartmaları menünüzden çıkarmak da size bu konuda yardımcı olacaktır. Soda ve diğer asitli içecekler gaz üretimini artırabilir. Bol su içmek ise sindirim sürecine yardım eder ve muhtemel gaz kramplarından ve sancılarından kaçınmanızı sağlar. Hamilelik süresince beslenme çok önemli olduğundan mümkün olduğunca dengeli beslenmeye ve çeşitli besinleri tüketmeye dikkat etmelisiniz.
 2. Eleman
  Devamlı Üye

  Hamilelik döneminde yaşanan gaz sancıları için ilaç kullanımı pek önerilmek gebelikte yaşanan gaz sancıları için anne adayının yediklerine dikkat etmesi daha rahat bir gebelik geçirmesini sağlayacaktır. Kızartma gibi ağır gıdalar yerine daha hafif gıdalar ile beslenmeye dikkat edilmelidir.
+ Yorum Gönder