+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Gebelik ve Annelik Forumunda Hamile Bayanlar için Yoga Pozisyonları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Hamile Bayanlar için Yoga Pozisyonları
  Hamile Bayanlar için Yoga Pozisyonları

  Hamilelik sürecinde yoga egzersizlerine başlarken, kasları ve lifleri fazla germeyen basit bir asana seçin. Ayrıca hangi yoga duruşunu seçeceğinize karar verirken hamileliğin üç aylık dönemini dikkate almayı unutmayın. Yani ilk üç aylık dönemde oturarak yapılan dağ, üçgen gibi basit duruşlar en güvenlileri olarak bilinir. Hamileliğin devam eden ikinci ve üçüncü üç aylık dönemlerinde ise olası yorgunluk ve bitkinlikten kaçınmak için egzersiz sürelerini kısaltmaya özen gösterin. Kahraman, bilge düğüm ve tam kelebek gibi duruşlar hamileliğin ikinci ve üçüncü üç aylık dönemi için faydalıdır.

  Eğer bir yoga duruşu herhangi bir rahatsızlık veriyor ise o egzersizi hemen bırakmak unutulmaması gereken önemli bir bilgidir. Hamile bayanlar için yoga dersi veren birçok yer bulunmaktadır, bu yerlerde size eğitimli yoga hocaları yardımcı olmaktadırlar. Doğru teknik ve rehberlikle, yoga anne adaylarını hayata getirecekleri küçük ve sevimli meleklerini beklerken vücutlarını fit ve kendilerini de zinde tutma konusunda son derece faydalı olabilir. 2. Eleman
  Devamlı Üye

  Hamilelik esnasında çok fazla zorlamayan egzersizler yapılmaya dikkat edilmektedir. Gebelik sırsında yoga yapılacaksa hamileliğin hangi döneminde ise ona uygun hareketler seçilmelidir. Yoga yapılacaksa gebelik ilk üç ayında oturarak yapılan hareketlerin yapılması düşük olma riskini azaltmaktadır.
+ Yorum Gönder