+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Gebelik ve Annelik Forumunda Sezeryanla Doğum Denildiği Kadar Zarar Verir Mi? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Sezeryanla Doğum Denildiği Kadar Zarar Verir Mi?
  Sezeryanla Doğum Denildiği Kadar Zarar Verir Mi?

  Normal doğumda bebek doğum kanalından geçerken türlü mikroplarla karşılaşıp vücudunda bir savunma sistemi oluşuyor.Oysa sezaryenli bebek doğrudan anne karnından alındığı için mikroplara karşı daha korunmasız oluyor.Ayrıca bu bebeklerde ilerde çeşitli alerjilere yakalanma riskleri daha yüksek.

  Sezaryen doğumda annenin 3 doğumla sınırlandırılması zorunluluğu var.Tabi siz şimdi diyeceksiniz ki 3 çocuk bile fazla.Öyle düşünmeyin,biliyorsunuz ki tek çarenin annenin doğum yapması olduğu bazı hastalıklar ve gereklilikler olabiliyor.Üstelik insan bununla zorunlu bir nüfus planlamasına sebep olunduğunu da düşünmeden edemiyor.

  Sezaryen doğum normal doğuma oranla yüksek maliyeti nedeniyle ne yazık ki doktorlar tarafından biraz zorunlu hale getirilebiliyor.Sadece ceplerini düşünen bu doktorlar hiç gerek yokken hastayı komplikasyonu bol bir operasyona sokuveriyorlar.

  Sezaryenden sonra iyileşme süreci kişiden kişiye değişmekle birlikte umumiyetle sıkıntılı ve uzun geçiyor.Gaz sancıları,dikiş yarası, narkoz etkisi.Normal doğumdaysa en fazla bir kaç dikişle olay atlatılıyor,iyileşme süreci daha çabuk gerçekleşiyor. 2. Elif
  Devamlı Üye

  Normal doğum anneler için daha iyi denilmektedir.nedeni dikişin olmasıdır yani kolay kolay hareket edebilir olmasıdır.Sezeryan da daha temiz ve sağlıklıdır.
+ Yorum Gönder