+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Gebelik ve Annelik Forumunda Hamilelikte Beli Ağrıyanlar İçin Tavsiyeler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Hamilelikte Beli Ağrıyanlar İçin Tavsiyeler
  Hamilelikte Beli Ağrıyanlar İçin Tavsiyeler

  Gebelikle beraber değişen vücut şeklinizin yarattığı sorunlardan birisi de bel ve sırt ağrılarıdır. İlerleyen zamanla birlikte büyüyen karın yüzünden bu ağrılar maksimum boyutlara ulaşır ve anne adayının hareketleri büyük ölçüde kısıtlar. Gebelik hissiyle beraber duruş şekilleri tamamen değişen gebelerin omurgaları düzleşir ve de bel ve sırt bölgesinde gerilmeden kaynaklı şiddetli ağrılara yol açar. Bu dönemde kullanacağınız yatağınızın ortopedik olması gerekir. Rahat bir gece ve uyku seansı gündüz yaşayacağınız sorunları da yarı yarıya azaltır. Yumuşak zeminlerden olabildiğince uzak durmalısınız. Her saat başı pozisyonunu değiştirin ve sırt boşluğunuzu uygun bir yastık yardımıyla muhakkak doldurmaya çalışın.

  Yatarken mümkün olduğunca sol tarafı tercih etmeli ve bacaklarınızın arasında bir yastık kullanmalısınız. Kilo alımlarınız kontrollü bir şekilde olmalı. Bu dönemde ağır şeyler kaldırmak kesinlikle yasak. Uzun süre ayakta durmaktan ve yüksek topukta ayakkabı giymekten de kaçının. Gevşeme hareketlerini bilinçli bir şekilde deneyin fakat aşırı gerilme pozisyonlarından uzak durun. Bu tavsiyeler sayesinde gebeliğinizde yaşayacağınız bel ve sırt ağrılarını çok daha kolay bir şekilde atlatabilirsiniz. Özellikle hamile bayanlar için üretilen özel yastıkları da kullanabilirsiniz. Hamile yastıkları vücuda destek verir ve ağrıların azalmasında yardımcı olur. Bu dönemde yaşadığınız problemleri kendinize dert edinmeyerek daha hafif şekilde atlatmak sizin elinizde. Bu sorunların hepsini geçici olduğunu unutmayın hamileliğinizin güzel yanlarının tadını çıkarmaya bakın. 2. Kesume
  Devamlı Üye

  Hamilelik döneminde bel ve sırt ağrılarına sakça rastlanır. Bunun için yatarken genelde sol tarafı tercih etmeli ve bacaklarınızın arasına bir yastık koymalısınız. Kilolarınıza dikkat etmeli aşırı kilo almamalısınız. Meyve ve sebze tüketmeli, yürüyüşe çıkmalı, demire iyi gelen yiyecekler yemelisiniz.
+ Yorum Gönder


hamilelikte beli ağrıyanlar,  hamileyken beli agriyanlar,  gebelikte beli ağrıyanlar