+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Gebelik ve Annelik Forumunda Kürtaj Çeşitleri Revizyone Küretaj Kimlere Neden Yapılır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Kürtaj Çeşitleri Revizyone Küretaj Kimlere Neden Yapılır
  Kürtaj Çeşitleri Revizyone Küretaj Kimlere Neden Yapılır

  Kendiliğinden olan bir düşükten sonra içeride kalan plasenta veya fetusa ait parçaları temizlemek için yapılan küretaja verilen isimdir. Düşüğün tam olduğu yani içeride parça kalmadığı düşünülse bile revizyone küretaj yapılabilir.

  Ayrıca doğumdan sonra içeride plasenta (çocuğun eşi) parçaları kaldığından şüpheleniliyorsa, özel küretler ile kalan parçalar alınır. Bu işlem de revizyone küretaj olarak değerlendirilir. 2. Eleman
  Devamlı Üye

  Revizyone Küretaj kendinden oluşan düşük durumlarında uygulanır. Annenin rahminde kalan fetüsün alınması veya fetüsün parçalarının alınması için uygulanır aynı zamanda plesenta içerde kalmışsa plesentanın alımı içinde uygulanır. Ayrıca doğumdan sonrada annenin rahminde plesentanın kalması durumunda Revizyone Küretaj uygulanarak alınır.
+ Yorum Gönder


revizyon küretaj nedir,  revizyon küretaj,  revizyone küretaj nedir,  revizyone küretaj,  revizyon kuretaj,  revizyon küretaj ne demek