+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Gebelik ve Annelik Forumunda Sezaryen bebeklerini bekleyen tehlikeler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Leyla
  Devamlı Üye

  Sezaryen bebeklerini bekleyen tehlikeler
  Sezaryen bebeklerini bekleyen tehlikeler


  Sezaryen bebeklerini bekleyen tehlikeler2.jpg.  Sezaryenle dünyaya gelen bebeklerin yumurta, kuruyemiş Sezaryen bebeklerini bekleyen tehlikelerve balık alerjisinden yakındıkları saptandı. Ayrıca sezaryenle dünyaya gelen bebeklerin bakterilere ve mikroplara karşı çok dahaSezaryen bebeklerini bekleyen tehlikeler savunmasız oldukları biliniyor. Normal doğumlarda bebek, doğum kanalından geçerken pek çok bakteri ile temas eder ve bu yüzden de sindirim sisteminde mikroplara karşı bir savunma sistemi oluşur. Ama sezaryenle doğan bebek için yiyecek maddelerine karşı alerji duyma ihtimali çok yüksektir.

  Doğumda sezaryen oyunu
  Son yıllarda Türkiye'de sezaryenle doğumda ciddi artışlar olduğu ortaya çıktı.


  Normal doğumun mümkün Sezaryen bebeklerini bekleyen tehlikeler
  olmadığı veya tehlikeli olduğu durumlarda müracaat edilen sezaryenin yaygınlaşması endişeyle karşılanıyor. Yüksek gelir düzeyli çevrede ‘zahmet çekmemek’ için istenerek kullanılan bu metod, genelde mecbur kalmadıkça kullanılmıyor. Fakat bazı doktor ve sağlık kuruluşlarının hastaların iyi niyetini suiistimal ederek sağlıklarını tehlikeye attıkları ve haksız kazanç sağlamak için bu yolu tercih ettikleri iddiası toplumda şaşkınlıkla Sezaryen bebeklerini bekleyen tehlikeler
  karşılanıyor. İlk doğumunu sezaryenle yapan bir kadın ortalama en fazla üç doğum yapabiliyor. Anneyi bütün ömrü boyunca sadece üç doğumla kısıtlamanın, dolaylı bir “nüfus planlaması” olduğuna dikkat çekiliyor.
 2. Eleman
  Devamlı Üye

  Sezaryen ile doğan bebeklerde daha fazla alerji sorunları yaşamaktadırlar. Bebekler doğum sırasından geçerken doğum kanalında bulunan maddeler bebeğe geçerek cilt hastalıklarından korunması ve bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlamaktadır. Sezaryen ile doğan bebekler doğum kanalından geçmediği için bağışıklık sistemleri daha zayıftır.
+ Yorum Gönder