+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Gebelik ve Annelik Forumunda Bebekler Nasıl Emzirilmelidirdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Bebekler Nasıl Emzirilmelidirdir
  Bebekler Nasıl Emzirilmelidirdir

  Bir bebeğin en doğru besleme şekli en doğal olarak annenin emzirmesidir. Dünyaya geldikten sonra bir bebeğin ihtiyacının hepsini anne sütü karşılar. Anne süttü vitamindir, ilaçtır, sudur. Kısacası bir insan vücudunun alması gereken tüm ihtiyaçları anne süttü karşılayabilir. Özellikle ilk altı ay çok önemlidir. Bu yüzden anne beslenmesine dikkat etmeli en doğal yoldan sağlıklı bir şekilde beslenmelidir. Emziren anne doğum sonrası kısa süre önceki kilosuna döner. Bebekle anne arasında ruhsal bağ oluşur.

  Bebekler Nasıl Emzirilmelidirdir.png

  Bebeğinizi emzireceğiniz zamanı kendiniz hazırlayın en uygun saati ve zamanı ayarlayın. Bebegi emirken size en uygun pozisyonu yapın, zamanla bebeğiniz de sizde alışacaksınız. Bebek emzirmeye başlamadan ellerinizi güzelce yıkayın sonra meme uçlarında temizleyin. Bebeğinizi hijyen biçimde emzirmenin keyfini çıkarın. Emzirme işiniz bitikten sonra bebeğe tekrar meme verdiğinizde en son emzirdiğiniz memeden başlayın. Bebeğiniz ilk birkaç dakikada süt ihtiyacını alırlar fakat siz iki memenizde emzirin devamlı süt olması için damar yolları çalışması gerekir. Bebekler meme emmesini içgüdülerinden bilir fakat ilk günlerde meme uçlarından zorlanabilirler. Bebeğinize meme verirken yardımdı olursanız bebek memeyi daha iyi kavrar. Bebek sadece meme ucunu değil koyu olan bölgeyi kavrarsa beslenmesi daha kolay olur. Bebekler 20 dakikadan fazla emzirilmemelidir. Bebekler emerken nefes almasına yardımcı olmanız gerekir. Bebekler doyduğunda memeyi bırakır fakat bırakmasalar yardımcı olmanız gerekebilir. Bebek doyduğunda hafifçe kaldırıp gazını çıkarmalıyız. Bunu hafifçe yapmamız gerekir yoksa kusarlar. Bebek emzirme işi bitince meme uçları silmeniz gerekir bu işlemi sabunla yapmak doğru değildir. Islak bir bezle yapmak yeterli olur. Ayrıca meme uçları il zaman yara olabilir krem sürmeli iyileşmesine yardımcı olmanız gerekmektedir. 2. Eleman
  Devamlı Üye

  Bebekler anneleri tarafından emzirilmelidir. Bebek dünyaya geldikten sonra bütün ihtiyaçlarını anne sütü karşılamaktadır. Anne sütü bebe bir bebek için gerekli vitaminleri, mineralleri ve kalsiyumu içinde barındırmaktadır. Anne sütü bebek için doğal bir aşı görevi görmektedir. İlk altı ay bebeğin sadece anne sütü ile beslenmesi çok önemlidir. Anne sütünün bebeğe verilmesi annenin kolay bir şekilde toparlanmasını sağlayacaktır. Anne sütü bebeği geliştirirken anne ile bebek arasında bağ oluşumunu sağlar.
+ Yorum Gönder