+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Gebelik ve Annelik Forumunda Doğum çantasında neler olur Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Doğum çantasında neler olur
  Doğum çantasında neler olur

  Doğum valizimde, hastane çantamda neler olmalı?


  Anne adayı, bebeği için hazırlayacağı bavula kendi kişisel bazı eşyalarını da ilave etmeli veya ayrı bir valiz yapmalıdır.

  Mutlaka Gerekenler

  Bunlar 2-3 takım gecelik veya pijama (bebeğinizi emzireceğinizden önden düğmeli olanları tercih edilmelidir), sabahlık, çorap, terlik, bol miktarda iç çamaşırı, kişisel temizlik ürünleri (diş fırçası, diş macunu, sabun, havlu, tarak, deodorant, kolonya, vs.), küçük el aynası, bol miktarda hijyenik ped, en az iki adet emzirme sütyeni, meme uçlarını korumak için hazır satılan kompresler, meme ucunuza sürmek için krem, meme ucunuzu temizlemek için kullanacağınız mendiller, kirli çamaşır torbası.

  İnce detaylar

  Ses kayıt eden cihazınız varsa, yanınızda götürerek bebeğinizin ilk ağlamalarını kaydedebilirsiniz. Varsa video kamera veya fotoğraf makinenizi de yanınızda götürmeniz, ilk günün o güzelliği ve mutluluğunu ileride tekrar yaşama imkanı sunacaktır… Eğer bebeğiniz için günlük tutmayı planlıyorsanız, yanınızda bir defter ve kalem götürmeyi de ihmal etmeyin. İlk günün heyecanı ve mutluluğunu anında aktarma imkanınız olmuş olur.

  Güzel görünmek sizin de hakkınız

  Doğumdan sonra solan cildinizi biraz olsun canlandırmak, eşinize ve gelen ziyaretçilere daha güzel ve bakımlı görünebilmek için, en önemlisi kendiniz için birkaç makyaj malzemenizi de yanınızda götürebilirsiniz.

  Ayrıca bir paket peçete veya rulo havlu da çok işinize yarayabilir.

  Hastaneden çıkarken giyeceğiniz kıyafeti doğumdan önce hazırlayıp, yerini eşinize göstermenizde çok büyük fayda var. Tabiki önceden hazırladığınız valizinize de koyabilirsiniz. Yanlız hazırlayacağınız kıyafetin bedeninin, doğum öncesi kıyafetlerinizden en az bir beden daha geniş olmasına dikkat edin veya bol elbiseleri tercih edin. Ya da hamileyken giydiğiniz hamile kıyafetlerinizden bir takım koyabilirsiniz. 2. Esma
  Devamlı Üye

  Hamileliğin son aylarında doğum riski artmakta ve kadınlarda sancı gibi ağrılar oluşmaktadır. Bu yüzden hazırlıklı olmanız için doğum çantası yapmanız en doğrusu olacaktır. Genellikle çantanın içine anne ve bebek için eşya, elbiseler koyulmaktadır.
 3. Eleman
  Devamlı Üye
  Doğum çantasında hasta bezi bebek bezi hastane çıkışı anne için terlik bir pijama takımı veya rahat bir gecelik bebek için battaniye altını temizlemek için mendil peçete bebeğe ve anneye yedek kıyafet anne için çarşaf kış ise battaniye anne için hastaneden çıkanken giymesi için temiz kıyafet anne için iç çamaşırları kolonya şarj aleti anneye çorap diş fırçası diş macunu sabun şampuan konulabilir.
+ Yorum Gönder