+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Gebelik ve Annelik Forumunda Çin Takvimi Yaş Hesaplama Yöntemi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Çin Takvimi Yaş Hesaplama Yöntemi
  Çin Takvimi Yaş Hesaplama Yöntemi


  Çin Takvimi Yaş Hesaplama  Çin takvimi ile yaş hesaplarken, yapmanın gereken teş şey miladi yaşınıza +1 ya da +2 eklemek. 1 ya da 2 eklemek için tek kuralımızı var. Doğum tarihinizin o seneki çin yılının başlama tarihinde önce olup olmaması.

  Mart ve Sonraki Aylarda Doğanlar İçin Çin Takvimine Göre Yaş Hesabı

  Doğum tarihi ocak ve şubat olmayanlar, hiç kafa yormasınlar. Mart ve sonraki aylarda doğanlar için normal miladi yaşlarına +1 eklemeleri yeterli.
  intakvimiyahesaplamaynt.jpg
  Ocak ve Şubat Aylarında Doğanlar İçin Çin Takvimine Göre Yaş Hesabı

  Çin takvimine göre yaş hesaplarken, yaşı farklı çıkabilecek olan tek grup, ocak ve şubat ayında doğanlar. Ocak ve şubat ayında doğanlar, aşağıdaki yıllara göre çin takvimi başlangıç tarihlerine göz atsınlar. Doğduğunuz sene, o yılın çin takvimi başlangıç gününden önce doğmuş iseniz, miladi yaşınıza +2 ekleyeceksiniz. Çin takvimi başlangıç gününden sonra doğmuş iseniz, mart ve sonraki aylarda doğanlar gibi +1 ekleyeceksiniz.
 2. Eleman
  Devamlı Üye

  Çin takvimi için kendinizi fazla yormanıza gerek yok internet sitelerinde çin takvimine ulaşmanız mümkün. İnternetteki çin takvimleri genelde doğru sonuç vermektedirler. Çin takvimi için doğum tarihinizi doğru bilmeniz ve son adet tarihinizi hatırlamanı yeterlidir. Cin takvimine göre en çok 21 yaşında kız bebeğe 30 ve 34 yaşında erkek bebeğe hamile kalma ihtimaliniz daha yüksektir.
+ Yorum Gönder