+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Gebelik ve Annelik Forumunda Adet Düzensizliği Hangi Durumlarda Normal Kabul Edilir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Adet Düzensizliği Hangi Durumlarda Normal Kabul Edilir
  Adet düzensizliği hangi durumlarda normal kabul edilir kısaca 2. HaKHaN
  Özel Üye

  Adet Düzensizliği ilgili bilgi

  Düzensiz adet görme ile gelen hastalarda yaptığımız ilk şey iyi bir hikaye almak olur. Kişinin yaşı, kişinin yaşadığı farklı hastalıklar veya stresler.

  Bunun haricinde mevcut süresi adet düzensizliği söylediği şeyin gerçekten adet düzensizliği olup olmadığını mutlaka araştırılmalıdır. Eğer kişi ki bize çok sık olarak baş vuruluyor, 16 yaşındaki genç bir bayan geliyor 14 yaşında adet gördüm ama şimdiye kadar adetlerim hiç düzene girmedi, bunun normal olduğu kendisine mutlaka ifade edilmelidir. Çünkü mevcut olan bilgilere göre ilk adetten sonraki iki yıl içerisinde adet düzensizliği olabilir. Ama iki yılı geçti 16 yaşını geçen bir genç bayan hala 3-4 ayda bir adet görmek patelojik olarak kabul edilmeli ve araştırılmalıdır. Keza menopoz dönemine yakın bayanlarda’da adet düzensizliği ola bilir. Gittikçe aralar açıla bilir, kanama miktarı azala bilir bunlarında normal olarak algılanmasını kişiye söylenmelidir.

+ Yorum Gönder