+ Yorum Gönder
Kadın Forumu ve Gebelik ve Annelik Forumunda Doğumsal Lekeler,Doğum Lekeleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Yıldızçiçeği
  Yeni Üye

  Doğumsal Lekeler,Doğum Lekeleri
  Doğum Lekesi  kan-tumoru-dogum-lekesi.jpg


  İnsan hayatında yaşanabilecek ilginç olaylardan biri bence. Benim bildiğim bayanlar hamileyken birşey yerse ve bu yediği elini vücudunda bir yere sürerse bebek doğduktan sonra o noktada leke oluşuyor. Zeytin, Muz, Ciğer lekelerine çok şahid oldum. Bugün de ufak bir araştırma yaptım. Yapılan açıklamalarda doğum lekelerinin hamilelik sırasında olmadığı yönünde fakat neyin sebep olduğuda bilinmiyormuş.


  İşte doğum lekeleri konusunda yapılan açıklamalardan bir kaçı

  Doğumsal Lekeler Doğum lekeleri nedir?
  Bir çok bebekte doğduklarında doğum lekeleri mevcuttur. Bazı bebeklerde bu lekeler yaşamın ilk haftalarında ortaya çıkarlar. Bu lekeler kahverengi, bronz, pembe veya kırmızı olabilirler. Her yüz doğan bebeğin 10'unda doğum lekesi vardır. Bu lekeler deride kan damarlarının demetler halinde bir araya gelmesi ile oluşurlar. Bu lekeler düz veya kabarık, pembe,kırmızı veya mavimsi görünümdedirler.


  Doğum lekelerinin nedeni nedir?
  Doğum lekelerinin temel oluşum nedeni bilinmemektedir. Birçok doğum lekesi kalıtsal değildir ve gebelik esnasında olan bir olaydan kaynaklanmazlar.


  Doğum lekelerinin farklı tipleri nelerdir?
  Birçok değişik tipte damarsal doğum lekeleri bulunmaktadır. Bazen doğum lekelerine kesin tanıyı koyabilmek için, haftalarca veya aylarca takip etmek gerekebilir. En yaygın damarsal doğum lekeleri düz lekeler, hemanjiomlar ve portwine stain( porto şarabı lekesi)dir. Damarsal doğum lekelerinin bazı nadir tipleri de vardır.


  Düz lekeler
  Düz lekeler soluk, hafif kırmızı renkte lekelerdir. Bu damarsal lekelerin en sık rastlanılan tipidir. Genellikle alında ve göz kapaklarında görüldüklerinde melek öpücüğü olarak bilinirler. Ensede rastlandıklarında leylek ısırığı olarak adlandırılırlar. Bu lekeler burun ucunda, üst dudaklarda ve vücudun herhangi başka bir yerinde bulunabilirler. Genellikle pembe ve düzdürler. Melek öpücükleri genellikle 2 yaşında kaybolurlar, fakat leylek ısırığı genellikle erişkin yaşa kadar kalırlar. Bu lekeler zararsızdır ve tedavi edilmelerine gerek yoktur.
 2. Mesport
  Moderators

  Doğum Lekeleri Nasıl Geçer: Doğum Lekelerini Yok Etme

  İşte Suna Dumankaya’ dan doğum lekelerini giderek doğal krem tarifi:

  Beyaz kil , 1 tatlı kaşığı yumurta akı ve alabildiği kadar vazelini krem kıvamına getirene kadar karıştırıyoruz. Banyoya girip banyonun içinin buharlanmasını bekliyoruz. Banyonun içi buharlandıktan sonra kremimizi yüzümüze sürüyoruz. Ardından 15 dakika bekleyip, kremi yüzümüzü ovuşturarak siliyoruz.

  Bu işlemi her banyoya girdiğinizde tekrarlayabilirsiniz. Bu doğal kremin vücudunuza herhangi bir zararı yoktur.
 3. Eleman
  Devamlı Üye
  Doğum lekeleri inanılanın aksine aşerilenin yenmemesinden kaynaklanmaz. doğum lekelerinin neden oluştukları belli değildir ve bebeklerde bulunan doğum lekelerinin çoğu doğum sonrası oluşmaktadır. Doğum lekeleri çeşit çeşittir kimisi pembe renktee kimisi kahverengi kimiside mavidir damarların belli bir yerde toplanmasından kaynaklı olduğu düşünülmektedir.
+ Yorum Gönder


kirmizi dogum lekeleri