+ Yorum Gönder
Bilgi Arşivi ve Genel Bilgiler Forumunda Fotoğraf Tarihi Hakkında Bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Fotoğraf Tarihi Hakkında Bilgi
  fotoğraf tarihi hakkında bilgi kısaca 2. Dilan
  Devamlı Üye

  Fotoğraf Tarihi Hakkında Genel Bilgi

  Alışılageldik fotoğraf iki aşamalı kimyasal bir işlem sonucunda elde edilir. Bu iki aşamalı süreçte filmin negatif görüntüsü (renkler ve ışık tersyüz olmuştur) alınır ve daha sonra bu görüntü fotoğraf kağıdına pozitif olarak aktarılır. Sık kullanılan diğer bir film de saydamlıklar yaratmak için mukavva ya da plastik üzerine konulan slayt adı verilen filmdir.
  Slaytlar keskinlikleri ve renkleri yansıtmadaki doğrulukları nedeniyle profesyoneller tarafından sık kullanılır. Dergilerde yayımlanan çoğu fotoğraf hala saydam film üzerine çekilmektedir.

  foto-raf-tarihi-14.jpg

  Başlangıçta tüm fotoğraflar siyah beyazdı. Renkli fotoğraf çekmek için yöntemler 19. yüzyılın sonları kadar erken bir dönemde bulunmuş olsa da 1940’lara 50’lere kadar yaygınlaşmadı. 1960’larda bile çoğu fotoğraf hala siyah beyaz çekiliyordu. Bu tarihten sonra renkli fotoğraf popüler fotoğrafçılığa hakim oldu ama siyah beyaz fotoğraf amatörler ve sanatçılar arasında hala popülerliğini korudu. Siyah beyaz fotoğrafın banyosu renkliden çok daha kolaydır.CMOS, (İngilizce: Complementary Metal Oxide Semiconductor) Bütünleyici Metal Oksit Yarıiletken demektir.
  Tümünü okumak için linke tıklayınız.

+ Yorum Gönder