+ Yorum Gönder
Biyografi ve Genel Biyografiler Forumunda Kerim Aydın Erdem - Kimdir Kısaca Hayatı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Kerim Aydın Erdem - Kimdir Kısaca Hayatı
  Kerim Aydın Erdem Kimdir Kısaca Hayatı

  24 Eylül 1934'te Denizli'nin Acıpayam ilçesinde doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Basın Yayın Yüksek Okulu Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümü'nü bitiren Erdem, 6 Kasım 1956 ile 30 Nisan 1957 tarihleri arasında Çatalca İlköğretim Müdürlüğü'nde vekil öğretmenlik yaptı.
  kerim-aydin-erdem-150x150.jpg

  Erdem, 1 Ekim ile 17 Aralık 1957 tarihleri arasında Milli Eğitim Bakanlığı Anıtkabir Müdürlüğü'nde memur olarak çalıştı. Sigortalı olarak 1 Aralık 1958'de Ankara Türk Ocağı'nda, 28 Ağustos 1962'de de Tarım Bakanlığı Neşriyat Müdürlüğü'nde görev yapmaya başlayan Erdem, 28 Ağustos 1962'de askere gitti. 2 Ağustos 1964'te askerlik hizmetini tamamlayan Erdem, 3 Aralık 1964'te TRT'ye girdi. Burada, Ankara Radyosu'nda Metin Yazarı, Prodüktör, Şef Prodüktör, Program Müdür Yardımcısı, Program Müdürü, Personel Daire Başkan Yardımcısı, Radyo Programları Yapım ve Yayın Dairesi Başkanı, İnceleme ve Araştırma Kurulu Başkanlığı'nda Üyelik ile Erzurum Bölge Müdürlüğü'nde Uzman görevinde bulundu.


  Cem Duna'nın TRT Genel Müdürlüğü görevinden ayrılması üzerine bu göreve 10 Temmuz 1989'da Kerim Aydın Erdem atandı. Erdem, 10 Temmuz 1993'e kadar sürdürdüğü bu görevinden emekli oldu.
 2. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Kerim Aydın Erdem

  Kerim Aydın Erdem’i kaybedeli yıllar oluyor. Seferihisar’ın Ulamış köyünde yaşayan ağabeyimiz M. Necati Özsu’un yayınladığı “Nasır” dergisinin etrafında toplanıp ilk gençlik şiirlerimizi yayınladığımız yıllarda aramızda kerim Aydın da vardı. Denizli’den Tahir Kutsi Makal, Denizli’den Kerim Aydın erdem ve yine Denizli’de Kemal Suna, İzmir ve çevresinden de bazı arkadaşlar.Oradan atladık daha değişik dergilere, rahmetli Özsu’nun önce Nasır’ı, sonra da Saban dergisinde yazıp çizdik. Dergi ciltlerini karıştırırken arkadaşlarımızı geliyor tek tek gözümün önüne. Bir de Fethi Savaşçı vardı Ödemişli, o Almanya’ya bir gitti, bir daha dönmedi.


  Kerim Aydın Erdem en son TRT Genel Müdürü oldu. Oradan emekliye ayrıldı.


  Rahmetli Şükrü Tekin Kaptan’nın kutup yönettiği, üyeleri ve ödül seçici kurullarında görev aldığım Egeli yazarlar Birliği’nin 2003 etkinliğine katıldı, Halk Kültürüne Hizmet Ödülü aldı.


  O yıl Yeşil Yuva şiirini okumuştu, sempozyumdan bir hafta önce hakka yürüdü.Yeşil Yuva’yı çok severdi. Etkinlik sonunda yayınlanan kitaba da giren şiiri onu gönlümüzde yaşatacak.


  YEŞİLYUVA


  Ne zaman gözümü yumsam,


  Yeşilyuva’da olurum


  Kendimi dağ yollarında bulurum,


  Değirmenler döner ağır, yorgun


  Köylüler geçer önümden


  Kiminin nice derdi vardır, bilinmez


  Kimi başlı başına romandır,


  Sayfalarına girilmez.


  Bir seslensen yürekten,


  Belki çocukluğumu bulurum.


  Ne zaman gözümü yumsam,


  Yeşilyuva’da olurum.


  Yeşilyuva, Yeşilyuva,


  Evliyalar yatağı Yeşilyuva


  Sırtını yaslamışsın Elmadağı’a


  Güzellere açıldıysam, senin yüzünden.


  Ya bu hasretlik,


  Biter mi senin yüzünden.


  Buralarda vefasızlarla kalmış gibiyim


  Oysa, Yeşilyuva’lı yiğit olur, mert olur


  İçlerinden birinin burnu kanasa


  Yüreğime dert olur.


  Bilmem ki o günleri nasıl bulurum


  Ne zaman gözümü yumsam,


  Yeşilyuva’da olurum.


  Kerim Aydın Erdem


  EGAY-Der’in yayınladığı Şiirlerle İllerimiz:2003

+ Yorum Gönder


zeki erdem kimdir