+ Yorum Gönder
Biyografi ve Genel Biyografiler Forumunda Cem Yılmaz - Biyografisi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Uğur Baki
  Devamlı Üye

  Cem Yılmaz - Biyografisi
  Cem Yılmaz Biyografisi


  23-nisan 1973'te İstanbul'da doğdu. Leman Dergisinde karikatür çalışmalarına başladığında, lisans eğitimini bogazici-universitesi Turizm ve Otelcilik bölümünde sürdürüyordu.
  İlk stand-up gösterisini Leman Kültür'de, 1995'in Ağustos ayında gerçekleştirdi. Aynı senenin aralık ayında Beşiktaş Kültür Merkezi"nde sahne almaya başladı. 2001 yılı sonuna kadar 1200'ün üstünde gösteriye çıktı. Hemen hemen bütün gösterileri kapalı gişe oynadı. Türkiyenin yanı sıra, avrupa ve amerikada da sahne aldı.

  Cem Yılmaz.jpg


  Leman Dergisi'nde yayınlanan çalışmalarını "Karikatürler" isimli kitabında yayınladı. İlk sinema deneyimini, 1998 yılında Ömer Vargı'nın yönettiği "Herşey Çok Güzel Olacak" isimli filmde Mazhar Alanson ile başrolü paylaşarak tatmış oldu. Film, Türkiye ve Avrupada yaklaşık 1 miyon 800 bin kişi tarafından izlendi.

  Reklam dünyasında da adından söz ettiren sanatçı , "Panasonic" reklamlarının radyo spotlarıyla iki yıl üst üste Kristal Elma ödülüne layık görüldü. Radyo spotlarının yanı sıra, Panasonic, Mavi Jeans, Doritos ve Opet gibi markaların reklamlarında oynadı. Yer aldığı her reklam filmi gündem konusu olmayı başardı.

  Gösterileri 2000 senesinde Star TV tarafından yayınlanmaya başlandı ve "Gösteri" adıyla piyasa sürüldü.

  2001 yılında çıkan kısa dönemden faydalandı ve askerliğini yaptı.

  12-kasim 2004'te vizyona giren, çekimleri tamamlanmasına karşın yapımcı firma ile yaşanan problemler sebebiyle montajı ve gösterimi geciken, 4 farklı karakterde oynayarak başrolünü üstlendiği, Ömer Faruk Sorak'ın yönetmenliğini G.O.R.A. ile bir kez daha milyonları sinema salonlarına çekmeyi başardı.
 2. Ömer
  Devamlı Üye

  Cem Yılmaz 23 Nisan 1973 yılında İstanbul da dünyaya gelmiştir. Birçok filmlerde rol akmıştır. Çok basarılı bir aktördür. Birçok programlara katılmıştır.
+ Yorum Gönder