+ Yorum Gönder
Biyografi ve Genel Biyografiler Forumunda Gökhan Tepe - Biyografisi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Uğur Baki
  Devamlı Üye

  Gökhan Tepe - Biyografisi
  Gökhan Tepe - Biyografisi


  08.02.1978 yılında İstanbul’da doğdu. Babası Hüsmen Bey organizatör ve annesi Sema Hn. ise Mimarlık yapmaktadır. Kayhan isimli bir erkek kardeşi var.


  Gökhan Tepe.jpg

  İlkokulu, Yeşilyurt Hamdullah Suphi Tanrıöver’de okumuştur. İlkokuldan sonra belli ideal ve amaçları oluşur. Müzik ağır basar ve 1988 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı’nda müzik kariyerinin ilk adımını atar. Çalgı eğitimi bölümünde yüksek öğrenimini bitirrir.. Çalabildiği enstrümanlar, Azerbaycan enstrümanı olan tar , gitar ve tüm telli çalgılar.

  O yıllarda tek hayali iyi bir müzisyen olmak ve büyük kitlelere seslenebilmekti. İlk bestesini Orta ikinci sınıfta yaptı.
  1996 yılında prodüktörlüğünü İskender Ulus’un üstlendiği “Çöz Beni” adlı ilk albümü müzik severlerle buluştu. Bu albümün hitleri arasında sözü ve müziği sanatçının kendisine ait olan “dönmem”, “aşk belası”, “zor gelir”, “çöl çiçeğim” vardı.

  Selim Çaldıran ve Cenk Eroğlu’nun aranjörlüğünde hazırlanan “Canözüm” albümü 1999 yılının mart ayında müzik severlerle buluştu. Bu albümün hitleri arasında ise yine sözü ve müziği sanatçının kendisine ait olan “canözüm”, “seni bana vermediler” ve “sevmeler yasak bana” vardı.
  2000 senesinde Fatma Girik’le “benim için ağlama” adlı dizide başrolleri paylaştı.
  2002 senesinde “belki hüzün belki de aşk” adlı albümü müzikseverlerle buluştu.Bu albümdeki hitler ise sözü ve müziği Gökhan Tepe’ye ait olan “annem”, “ben delinin biriyim” ve “tanrım affeder mi” isimli şarkılardır.
  2006 yılının temmuz ayında tüm söz ve müzikleri kendisine ait olan “YÜRÜ YÜREĞİM” adlı albümü müzikseverlerin beğenisine sunuldu.

  Bu sene Gökhan Tepe’nin profesyonel Sanat yaşantısının 10. YılıTüm albümleri Ulus Müzik etiketi taşımaktadır.

  Burcu : Kova
  Sevdiği renkler :Yeşil, siyah, beyaz.
  İlgilendiği spor dalları : Fitness, yüzme, squash, kayak, plates.
  Hobileri :Fotoğraf çekmek, tarihi yerleri gezmek, kitap okumak.
  Dinlediği müzik türleri: Popjazz, funk, R&b,
  En sevdiği müzisyenler:Jamarquai, Sting, Monica Mollina ve Sezen Aksu.
  Sevdiği Aktörler: Robert De Niro, Tom Hanks.
  Sevdiği Aktristler:Jeneffer Aniston, Nichole Kidman, Helent Hunt.
  Boyu: 1.85
  Kilosu:78

 2. Ömer
  Devamlı Üye

  Gökhan Tepe 8 Şubat 1978 tarihleri arasında İstanbulda dünyaya gelmiştir. Gökhan Tepe aktörlük yapmaktadır. Gökhan Tepe ayrıca birkaç filmlerde rol almıştır.
+ Yorum Gönder


gökhan tepe,  gokhan tepe,  gökan tepe