+ Yorum Gönder
Biyografi ve Genel Biyografiler Forumunda Selahattin Özdemir Biyografisi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Selahattin Özdemir Biyografisi

  Selahattin Özdemir Biyografisi


  Selahattin Özdemir 1963 tarihinde Adana da dünyaya gelmiştir. Arabesk müzikle ilgilenmektedir. Birçok albümü bulunmaktadır.


  Selahattin Özdemir.jpg


  Selahattin Özdemir özellikle Adana ve Mersin`de büyük bir hayran kitlesine sahip Adanalı arabesk sanatçısı. 20`ye yakın albümü olduğu sanılmaktadır. Sesi ve Yorum TarzıMüslüm Gürsese Aşırı Benzemektedir.Esrar Perdesi, Yaşamalısın,Hem Yaratıyorsun Hem Unutuyorsun ahım var en çok bilinen şarkılarıdır. Bir dönem ortaya atmış olduğu "İngilizce arabesk" projesi fazla ilgi görmemiştir.en çok beğenilen şarkıları şunlardır: YAŞARKEN ÖLENLER, KULUNU GÖRMEDİNMİ,UMUT SANDALI, DENEME TAHTASI, İHANETİN VAR, GECELER, SEVİYORUM, YALANMI OLDU,ESRAR PERDESİ, HEM YARATIYORSUN HEM UNUTUYORSUN, AYRILAMYALIM, YAŞAMAM ARTIK, DÜŞMAN OLURUZ, YAŞIYORUM BEN, CANDAN SEV YETER, KAKAR VER, HEPSİ BİR YALAN, VAY VAY, ZALİM, SEVMEDİN DÜNYA, BAHTSIZ KADIN,AYRILMAYALIM,BU KADAR HİÇ SEVMEDİM, AHIM VAR, YANLIŞ YERDE DOĞMUŞUM, ŞİMDİ SEN OLACAKTIN, ÇILDIRABİLİRİM, İSYANIM KENDİME, Selahattin özdemir gençlik yıllarında yaptığı müezinlik görevini sanat dünyasına girdikten sonra bırakmıştır. Şu anda mersin'de atari salonu, ve mersin büyük sanayisinde önceden torna atelyesi olan ve sonradan çelik malzeme ticareti yapan bir dükkan işletmektedir. selahattin özdemir gençlik yıllarında söylediği 4 şarkıdan dolayı pişmanlık duyduğunu belirterek adana devlet güvenlik mahkemesine başvurmuştur. Bu şarkıların kasetlerinden çıkarılmasını,radyolar tarafından çalınmamasını istemiştir. Gençliğinin verdiği heyecanla bunları okuduğunu söyleyerek şimdi pişman olduğunu ve bu şarkıların çalındığından dolayı utanç duyduğunu belrtmiştir. Bu şarkılar şunlardır:yanlış yerde doğmuşum, yaşamam artık, esrar perdesi, hem yaratıyorsun hem unutuyorsun. Adana'lı arabesk sanatçısı çıkardığı son kaseti ile maalesef eski günlerini mumla aramaktadır. Sanatçının (albümleri)
  UMUT SANDALI
  BAHTSIZ KADIN
  SEVİYORUM
  İHANETİN VAR
  KLASİKLER
  BİR DİNLE BİN AĞLA
  BU KADAR HİÇ SEVMEDİM
  BİR KULUM İŞTE
  FİLMİN SONU
  HAVAN İYİ OLSUN
  ŞİMDİ SEN OLACAKTIN
  SELAHATTİN ÖZDEMİR 2006
  SEVDA SARHOŞU
  HEPSİ BİR YALAN
  ZAMANI ŞİMDİ
  ESRAR PERDESİ
  HEM YARATIYORSUN HEM UNUTUYORSUN
  YAŞARKEN ÖLENLER
  KARAR SENDE.
  SEVDA ÇİÇEĞİM,NE YAZAR 2007
 2. Gülşen
  Devamlı Üye

  Selahattin Özdemir Adanalı arabesk sanatçısıdır. Selahattin Özdemir 1963 yılında doğmuştur birden çok albümü bulunmaktadır. Selahattin Özdemir Adana ve Mersinde çok büyük hayran kitlesine sahip bir sanatçıdır.
+ Yorum Gönder


selahattin özdemir,  selahattin özdemir hayatı,  selahattin ozdemir,  selattin özdemir