+ Yorum Gönder
Biyografi ve Genel Biyografiler Forumunda Peter Agre hayatı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Peter Agre hayatı
  Peter Agre yaşamı hakkında genel bilgi

  Peter Agre 30 Ocak 1949 tarihinde Amerikan da dünyaya gelmiştir. Amerikalı kimyacı 2003 yılında nobel kimya ödülünü kazanmıştır.


  peteragre.jpgAncestral kökenleri
  1862 yılında, Abraham Lincoln Homestead Kanunu, çözüm için Batı Amerika Birleşik Devletleri topraklarının bir buçuk milyon mil kare açılan bir tasarıyı imzaladı. Homestead Yasası hissesini diğer ülkelerden gelen fırsatı yeni gelenler sunulan ve sadece beş yıl boyunca arazi çalışarak 160 dönümlük çiftlik geliştirmek. Onlar sadece genç yaşlarda ya da yirmili yaşların başında olmasına rağmen, benim için büyük dedesi 1875 ve 1885 yılları arasında ayrı ayrı köylerine Norveç ve İsveç Sol ve batı Minnesota ve Güney Dakota göç. Ole Rolvaag ve Vilhelm Moberg destanlar kahramanları benzer şekilde, onlar, evli, zengin tarım arazileri çalıştı aileleri kaldırdı ve İskandinavya o zaman ulaşılamaz refaha ulaşmış.

  Yapılacak Şeyler ailem nesil için değişti. Babam, Courtland Kabul ve onun iki kız kardeş, anne ve babası, genel mağaza koştu doğu Güney Dakota bir mezra Wallace, büyüdüm. Wallace, ayrıca memleketi Hubert Humphrey ve teyzemin Pearl hatırlar, bebek oturan genç Hubert, babam, ateşli bir Cumhuriyetçi, hiç karşılaşmamış iddia etti. Eğitim ihtiyaçlarını karşılamak için, benim dedesi büyük bir kasabaya aile taşındı ve sonuçta Minneapolis baba onun bitirdi ve doktora Minnesota Üniversitesi'nde kimya. 3M şirketi için deneysel bir polimer kimyager olarak çalışan Dünya Savaşı'nda ABD çabaya katkıda bulunmuştur. Annem, Ellen Swedberg, sekiz çocuğu altıncı oldu. Onun yetişmesi daha şiddetli oldu. Annesi öldüğünde sadece beş yaşında, daha sonra babası Depresyon sırasında İkiz Brooks, Güney Dakota onların çiftlik kaybetti. 18 yaşında, Anne, kendisini desteklemek için St Paul taşındı. Onbir yıl yaş fark olmasına rağmen, baba ve anne, bir Lutheran kilise sosyal bir araya geldi aşık oldu ve evlendi. İskandinavlar tarafından coğrafi kökeni küçük farklar bile çok ciddiye alınır, aileleri onaylanan ne kadar belli değildi. İsveççe (Skåne) ve Norveç (Telemark) - Swedbergs karışık kökenleri vardı Agres, Norveç (Osterdalen ve Trøndelag).

  Çocukluk
  İkinci Dünya Savaşı sonrasında, ailem, baba, St. Olaf College'de kimya bölümüne işe Minneapolis 40 mil güneyindeki bir kasaba Northfield taşındı. Baba enerjik ve St. Olaf öğrenciler yaz aylarında onun yardımıyla, o kolej spor sahaları ve çayırları karşısında bir ev inşa. Biz üniversitede oturma odasından görünebilir. Geleneği olduğu gibi, anne, bebekler ve ailesinin bakım aldı. Ablam Annetta tarafından iki yıl öncesinde, 30 Ocak 1949 tarihinde doğmuş ve dedem, Peder anglicized adını almıştır. Benim en yakın kardeş, Paul, Ruth ve Mark James (Jim), bir yıl sonra doğdu. Doğayla iç içe bir çocukluk geçirdim. Büyükanne civarda yaşamış ve çerezleri ve diğer rüşvet ("jeg liker Bestemor mat!") Karşılığında gelişmemiş Norveççe konuşmayı bize sürülmesi kabul ediyorum. Northfield, pek çok açıdan, dini 19. yüzyılda ve sosyal muhafazakâr değerleri ile ön Ibsen Norveç yeni bir dünya yerleşim bölgesi oldu. Arkadaşlarım Lunder, Finholt, Berglund ve Fredriksen gibi aile isimleri vardı. Kral Haakon St Olaf ziyaret ettiğinde Biz okul Norveç bayrakları sallayarak yamaçta oturdu. - O yerel tesisatçı tarafından sahip tren istasyonuna şehrin tek Cadillac üniversiteye şoförlü oldu. Biz her zaman hangi baba Norveç İncil okuduktan sonra, Noel yemeği için lutefisk vardı. Yaz boyunca, asit veya baz eklenerek göstergesi boya içeren solüsyonlar rengini değiştirerek gibi bizim için basit bir "deney" hileli nerede o St Olaf onun laboratuarın içine bizi karşıladı. Bir genç olarak, o benim en büyük kahraman bu yana ben, babamın kariyer yolunu takip edeceğini bana açıktı.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Peter Agre bilindiği gibi çok ünlü ve aynı zaman da çok da zeki bir hekim ve bir biyokimyacıdır. ilk olarak tıp eğitimi almış daha sonra aynı üniversite de kimya eğitimi almıştır. bunun dışında Peter Agre yapmış olduğu çalışmalar ile pek çok ödül almıştır.
+ Yorum Gönder


peter agre hayatı,  peter agre,  peter agre nin kisaca hayati,  peter agre nin hayati,  peter agre kimdir