+ Yorum Gönder
Biyografi ve Genel Biyografiler Forumunda Robert Koch hayatı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Robert Koch hayatı
  Robert Koch yaşamı hakkında bilgi


  Robert Koch yaşamı hakkında bilgi.jpg


  Robert-Koch Üst Harz Dağları, 11 Aralık 1843, Clausthal az tarihinde doğdu. Bir maden mühendisi oğlu, o gazetelerin yardımıyla, o ettiğini söyleyerek, beş yaşındayken anne ve babası hayretler içinde, karakteristik olarak istihbarat ve metodik sebat habercisiydi bir feat okumak için kendini öğretti ondan sonraki hayatında. O yerel lise («Jimnastik») ve biyolojide bir ilgi gösterdi ve, babası, seyahat etmek için güçlü bir dürtü gibi. Katıldı

  Koch, 1862 yılında Göttingen Üniversitesi'nde tıp öğrenimi için gitti. Anatomi Profesörü Jacob Henle ve Koch, bulaşıcı hastalıklar yaşayan asalak organizmaların neden olduğu Henle görüşüne tarafından etkilenmiş, 1840 yılında yayınlanan hiç şüphesiz,,. Koch, 1866 yılında onun MD derecesi aldıktan sonra, altı ay kimyasal çalışmanın için Berlin'e gitti ve Virchow etkisi altında geldi. 1867 yılında o Posen İl, Rackwitz 1869 yılında, ilk Langenhagen ve kısa bir süre sonra, genel uygulamada, Hamburg General Hospital Yardımcısı olarak bir süre sonra yerleşti. İşte o onun İlçe Sağlık Memuru Sınav geçti. 1870 yılında Fransa-Prusya savaşı hizmet için gönüllü ve 1872 yılından 1880 yılına kadar Wollstein için İlçe Sağlık Memuru idi. Bu bilimsel işçilerin ön sırada onu bir adım yerleştirilen çığır açan araştırmalar yürütülmektedir burada.

  O kendisine yapılan taleplere rağmen, hiçbir bilimsel ekipman ve kütüphanelerden tamamen kesilmiş ve girişti diğer bilimsel işçiler, temas rağmen, Şarbon, o zaman, Wollstein ilçe ve Koch çiftlik hayvanları arasında yaygın onun meşgul uygulama, bu hastalığın bir çalışma. Onun laboratuvar karısı tarafından kendisine verilen mikroskop dışında evine ve onun ekipman, 4 odalı bir dairede, kendisi için sağlamıştır. Daha önce şarbon basil Pollender, rayer ve Davaine tarafından keşfedilen ve Koch bu basil, aslında, hastalığın neden olduğunu bilimsel olarak kanıtlamak için kendini ayarlamak olmuştu. O ev yapımı farelerin, aynı zamanda inoküle ise şarbon öldü ve bu farelerde basiller tarafından öldürüldüğünü bulduğunu çiftlik hayvanlarının dalak alınan şarbon basili ile, ahşap şeritlerden yoluyla, fare inoküle sağlıklı hayvanların dalak kan hastalığı muzdarip etmedi. Bu şarbon gelen hayvanların acı, kan yoluyla hastalık bulaşabilir olduğunu göstermiştir başkalarının çalışmalarını doğruladı.

  Ama bu Koch tatmin etmedi. Ayrıca her türlü hayvan ile temas olmamıştı şarbon basilinin hastalığa neden olabilir bilmek istedim. Bu sorunu çözmek için o öküz gözü sulu mizah büyüyen basiller saf kültürler elde edilmiştir. Bu kültürlerin, eğitim, çizim ve fotoğraf çekme, Koch basilinin çarpma kaydedilir ve koşulları olumsuz olduğunda, onlar, kendilerini olumsuz şartlara karşı sporlar, özellikle oksijen eksikliği yuvarlak ve içinde uygun koşullarda üreten belirtti hayat restore sporlar tekrar basilinin yol vermek. Koch basilinin birçok nesiller için bu saf kültürlerin büyüdü ve her türlü hayvan ile temas vardı, onlar hala şarbon neden olabilir, o gösterdi.

  Bu gösteriye tanıklık etmek arkadaşları bir toplantı olarak adlandırılan Breslau Üniversitesi'nde Botanik Profesörü Ferdinand Cohn, bu özenli çalışmanın sonuçlarını Koch tarafından gösterildi, aralarında Prof. Cohnheim, Patolojik Anatomi Profesörü oldu. Cohn ve Cohnheim her ikisi de derinden, 1876 yılında Koch iş ve Cohn tarafından etkilendim Koch, editörü olduğu botanik dergide çalışmaları yayınlanmış, Koch hemen ünlü oldu. O, yine de Wollstein bir dört yıl daha çalışmaya devam etti ve bu dönemde o bakteri boyama, fotoğraf, sabitleme yöntemleri geliştirilmiş ve yaraların bakteriyel enfeksiyonların neden olduğu hastalıkların çalışma daha önemli bir iş yaptı, onun sonuçlarını yayımlama 1878. Şarbon ile yaptığı gibi bu işi yılında, bu enfeksiyonların kontrolü için pratik ve bilimsel bir temel oluşturdu.

  Ilk, Koch, yaptığı iş için yeterli dörtte ya da koşullar olmadan, ancak, hala o sağlanmıştır Berlin «Reichs-Gesundheitsamt» (İmparatorluk Sağlığı Bürosu), bir üyesi olarak atandı, 1880 yılına kadar değildi Loeffler, Gaffky ve diğerleri onun yardımcıları olarak işe yarayabilir daha iyi bir laboratuar, daha sonra dar, yetersiz odası ve. Burada Koch Wollstein kullanılan bakteriyolojik yöntemlerini iyileştirmeye devam etti. Yeni yöntemler icat - «Reinkulturen» -, patates gibi sağlam medya saf bakteri kültürleri yetiştirilmesi ve özel bir tür yaygın kullanımı hala meslektaşı Petri, tarafından icat düz çanak tutulur agar. O da onları daha kolay görünür ve onları tanımlamak için yardımcı bakteri boyama yeni yöntemler geliştirdi. Bütün bu çalışmalar sonucu, patojen bakterilerin diğer organizmalar basit ve kolay, saf kültür elde edilecek olan ve bu tespit ve teşhis edilebileceği giriş yöntemleri oldu. Koch da Koch postülatları'nda olarak bilinen, özellikle bakteri özellikle hastalıklara neden olduğu kabul edilebilir önce yerine getirilmesi gereken koşullar, yatırdı.

  Berlin Koch gelişinden iki yıl sonra bazı tüberkül basil ve aynı zamanda saf kültür içinde büyüyen bir yöntem keşfetti. 1882 yılında bu basil onun klasik bir eser yayınladı. Halen o, Alman Kolera Komisyonu lideri olarak o ülkede kolera salgını araştırmak için Mısır'a, 1883 yılında, gönderilen iken tüberküloz çalışmaları ile meşgul oldu. İşte o koleraya neden olan vibrio keşfetti ve saf kültürlerin Almanya'ya geri getirdi. Ayrıca Hindistan'da kolera okudu.

  Biyoloji ve kolera vibrio, Koch 1893 yılında Dresden Büyük Güçler tarafından onaylanmıştır kolera salgın hastalık kontrolü için formüle edilmiş kuralları dağıtım şekli onun bilgi temelinde ve kontrol yöntemleri temelini oluşturdu günümüzde de kullanılmaktadır. 100.000 Alman Markaların Ödülü ona verildi kolera, üzerine yaptığı çalışma, aynı zamanda su kaynaklarının korunması için planlar üzerinde önemli bir etkisi vardı.

  Hijyen Koch 1885 yılında Berlin Üniversitesi ve orada Üniversitesi yeni kurulan Hijyen Enstitüsü Müdürü Profesör olarak atandı. 1890 yılında Berlin City Genel Cerrah (Generalarzt) Sınıf I ve Freeman atandı. 1891 yılında Berlin Tıp Fakültesi ve Bulaşıcı Hastalıklar için o arkadaşları, kendilerini büyük keşifler yaptı Ehrlich, von Behring ve Kitasato gibi erkekler arasında şanslıydı Enstitüsü Direktörü Fahri Profesör oldu.

  Bu dönemde Koch tüberküloz çalışmaları döndü. O, o tüberküloz basilinin kültürleri yapılan tüberkülin olarak adlandırılan bir hazırlık anlamına gelir, hastalığı tutuklamaya çalıştı. O, bu tür iki hazırlıkları sırasıyla eski ve yeni tüberkülin olarak yapılmış ve eski tüberkülin ilk iletişim önemli tartışmalara yol açtı. Ne yazık ki, tarafından dile getirilen umutlarının olmadığından, kamuoyu buna karşı ve Koch karşı çıktı Koch bu hazırlığı için iddia ettiği iyileştirici gücü, büyük ölçüde abartılı olduğunu ve. Yeni tüberkülin 1896 yılında Koch tarafından duyurulmuş ve bu tedavi edici değeri de hayal kırıklığı oldu, ancak tanısal değeri maddelerin keşfi, yine de yol açtı. Tüberkülin üzerinde bu çalışma devam ederken, arkadaşları, Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü, von Behring, Ehrlich ve Kitasato gerçekleştirilen ve çığır açan difteri immünoloji (Ehrlich ve von Behring biyografiler) yayınlandı.

  1896 yılında Koch, sığır vebası, kökenini araştırmak için Güney Afrika'ya gitti ve o bu hastalığın nedenini belirlemek olmasa da, o, enfekte hayvanların safra mesanesi alınan safra sağlıklı çiftlik stok içine enjeksiyon yoluyla patlak sınırlayıcı başardı . Hindistan ve Afrika'da sıtma, karasu ateş, sığır ve atların ve veba, surra, ve 1898 yılında bu hastalıkların ilgili gözlemlerini yayın daha sonra takip çalışır. Sir Ronald Ross sıtma çalışmalarını doğruladı ve sıtma ve kinin kendi kontrolü farklı formlarda etiyoloji hakkında yararlı bir çalışma yaptı Almanya'ya döndükten kısa bir süre sonra İtalya ve tropik gönderildi.

  Koch insan ve sığır tüberkülozu neden olan basil özdeş değildir ve 1901 yılında Londra'da tüberküloz Uluslararası Tıp Kongresi bu görüşün yaptığı açıklamada, çok tartışmalara ve muhalefet neden olduğu sonucuna geldiğini hayatının bu daha sonraki yıllarda; ama şimdi Koch görüşüne doğru bir olduğu bilinmektedir. Tifüs üzerine yaptığı çalışma, bu hastalığın daha sık insanın insana içme suyundan daha iletilir ve bu yeni kontrol önlemleri neden olduğunu, daha sonra yeni bir fikir yol açtı.

  Bu onun çalışmalarına devam Babesia ve Trypanosoma patojen türlerin ve tickborne spirochaetosis Aralık 1904 yılında Koch sığır East Coast ateş çalışma Alman Doğu Afrika gönderildi ve o sadece bu hastalığın önemli gözlemler yaptı, ancak eve döndü organizmalar.

  Koch birçok ödül ve madalya, Heidelberg ve Bologna Üniversitelerinde fahri doktora, Berlin, Wollstein ve memleketi Clausthal onursal vatandaşlık, Berlin, Viyana, Posen, Perugia, Napoli öğrenilen toplumlar ve akademileri onursal üyelikleri alıcı ve New York. O Crown, Alman Kızıl Kartal Sipariş (ilk kez bir tıp adamı bu yüksek ayrım verildi) Grand Cross, Rusya ve Türkiye'den gelen siparişler Alman Nişanı'na layık görüldü. Uzun ölümünden sonra, onun ölümünden sonra anıt ve birçok ülkede başka yollar onurlandırıldı.

  1905 yılında Nobel Fizyoloji veya Tıp Ödülü verildi. 1906 yılında, o insan trypanosomiasis kontrolü üzerinde çalışmak üzere Orta Afrika'ya döndü ve o sıtmaya karşı kinin gibi atoxyl bu hastalığa karşı etkili olduğunu bildirdi. Bundan sonra Koch bakteriyoloji ve seroloji yaptığı deneysel çalışmalar devam etti.

  1866 Koch Emmy Fraats evlendi. Ona, onun tek çocuğu, eşi Dr. E. Pfuhl oldu Gertrud (d. 1865), doğurdu. Koch Hedwig Freiberg 1893 yılında evlendi.

  Koch, Mayıs 27, 1910, Baden-Baden öldü.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Robert Koch bilindiği gibi bir almandır. bunun dışında Robert Koch aynı zaman da bilindiği gibi çok da ünlü ve başarılı bir hekimdir. Robert Koch un ünlübir isism olmasının nedeni iki önemli posthulatı geliştirmiş olmasıdır. sn olarak yapmış olduğu çalışmalar ile nobel ödülü bile almıştır.
+ Yorum Gönder


robert koch hayatı,  robert koch kısaca hayatı,  robert koch hayatı özet,  robert koch un çok kısa hayatı