+ Yorum Gönder
Biyografi ve Genel Biyografiler Forumunda Ersin Burak kimdir , Ersin Burak hayatı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Ersin Burak kimdir , Ersin Burak hayatı
  Ersin Burak kimdir

  1946 yılı Adapazarı doğumlu sanatçı, çizerliğinin ilk yıllarında reklam ajansı işleri yanında çeşitli dergilerde çeşitli çizimler yaptı. İlk olarak, ağabeyi Sezgin Burak tarafından çizilen Tarkan dergisine resimlediği kapak ve orta sayfa çizimleriyle dikkat çekti. Güzel Sanatlar Akademisi mezunu sanatçı, Sezgin Burak ve halasının oğlu Faruk Geç (1931) gibi çizgi romana gönül verdi.

  Sezgin Burak'ın Hürriyet gazetesinde yayına başlayan Bizimkiler isimli çizgi bandının çizimlerini, ağabeyinin italya'ya gitmesi üzerine 1965 yılında üstlendi. 1978'de Hürriyet gazetesinde yayınlanan belgesel çizgi romanı Çanakkale Geçilmez, Ersin Burak'ı sektörün ustaları arasına soktu.

  2005'te Rodeo Yayıncılık'la çalışmaya başlayan Burak'ın, Muhammed'in doğumuna kadarki süreci işlediği dört sayfalık kısa bir belgesel çizgi romanı Rodeo Strip'in 11. sayısında yayınlandı. aynı günlerde, Çanakkale Geçilmez de Rodeo tarafından albüm formatında basıldı ve gerçekleştirilen organizasyon sonucu İtalyan yayıncı Sergio Bonelli Editore'nin Volto Nascosto (Gizli Yüz) serisinde Ersin Burak çizer olarak görev aldı.Toplam 14 sayılık serinin 3 albümünü,eserin yazarı Gianfranco Manfredi'nin senaryolarıyla çizdi.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Ersin Burak bilindiği gibi türkiyenin ünlü sanatçılarından biridi.r bunun dışında bilindiği gibi bizimkiler adlı çizgi bandının abisnin bir süre bırakpı gitmesi nedeni ile o bu çizgi bandının çizimlerini yapmaya başlamıştır. bunun dışında Ersin Burak bilindiği gibi sektörün ustalarından biridir.
+ Yorum Gönder