+ Yorum Gönder
Biyografi ve Genel Biyografiler Forumunda Leonardo Da Vinci Çok Kısa Hayatı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dur Yolcu
  Devamlı Üye

  Leonardo Da Vinci Çok Kısa Hayatı
  Kısaca Leonardo Da Vinci Hayatı


  Leonardo Da Vinci 15 Nisan 1452 tarihinde İtalya'da dünyaya geldi. Leonardo, genç bir noter olan Ser Piero da Vinci'nin ve muhtemelen bir çiftçi kızı olan Caterina'nın evlilik dışı çocuğu olarak Vinci kasabası yakınlarındaki Anchiano'da doğdu.

  leonardodavinci8.jpg

  Leonardo Da Vinci Rönesans sanatını doruğuna ulaştırmıştır. Rönesans dönemi İtalyan mimarı, mühendisi, mucidi, matematikçisi, anatomisti, müzisyeni, heykeltıraşı ve ressamıdır. Mona Lisa (1503 - 1507) ve Son Yemek (1495 - 1497) en önemli yapıtlarıdır.  Leonardo 2 Mayıs 1519’da Amboise’daki evinde 67 yaşında öldü. Kralın kollarında can verdiği rivayet edilir, ancak, 1 Mayıs günü kralın bir başka şehirde olduğu ve bir gün içinde oraya gelemeyeceği bilinmektedir. Vasiyetinde mirasının esas bölümünü Melzi’ye bıraktı. Amboise'daki Saint Florentin Kilisesi’nde toprağa verildi.
 2. Gizliyara
  FoRuMaciL Security

  İtalyan Rönesansının ve hümanizmin en büyük güçlerinden biri olan Leonardo Da Vinci, Sultan 2. Beyazıt’a bir mektup gönderir. Ancak tarihin bu en görkemli iş başvurusuna cevap alamaz. Böylece Zamanında böyle bir sanatçının Türkiye'de olması gereken eserleri şuan başka yerlerde. Leonardo Da Vinci eserleri bir çok sanatçıya ilham kaynağı olmuştur.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Leonardo Da Vinci dünya da en çok tanınan ve bilinen ünlü isimlerinden biridr. bunun dışında bilindiği gibi rönesans dönemin de yaşamı olan ünlü bir ressam mimar anatomist ve daha pek çok şeydir. yani anlayacağınız hem çok zeki hemde çok başarılıdır.
+ Yorum Gönder


leonardo da vinci kısaca hayatı,  leonardo da vinci kısa hayatı,  leonardo da vinci hayatı kısa,  leonardo da vinci hayatı kısaca,  leonardo da vinci kimdir kısaca,  leonardo da vinci çok kısa hayatı