+ Yorum Gönder
Biyografi ve Genel Biyografiler Forumunda Mata Hari Kimdir Hayatı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Mata Hari Kimdir Hayatı
  Mata Hari kısaca yaşamı

  matahari.jpg
  Doğum Yeri: Hollanda
  Tarafları: Fransa veya Almanya

  Kadın casusları sıralarken, Mata Hari kaçınılmaz sondur. Zengin bir Hollandalı ailede doğan Margaretha Geertruida Zelle, Paris’e yeni boşanmış bir olarak gelir ve striptiz klübünde en iyi striptizci adıyla dans etmeye başlar – Mata Mari, Malay dilinde “Doğuşun Gözü” anl***** gelir. Onun popüler dansı başka Avrupa şehirleri dolaşır ve buralarda hükümetteki ve ordudaki güçlü adamlarla yatıp kalkmaya başlar. 1. Dünya Savaşı çıktığında, Fransızlar onun Almanlar için casusluk yaptığından şüphelenir – Fransızlar için de aynısı yapmasına rağmen.

  Çift taraflı ajan olduğunu ama Fransızlara sadık olduğunu söylediğini savunmasına rağmen, 1917’de tutuklanırr ve 8 ay sonra idam edilir. google_protectAndRun("ads_core.google_render_ad", google_handleError, google_render_ad);
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Mata Hari resimlerine bakıldığı zaman çok güzel olduğu kolaylık ile görülmektedir.bunun dışında Mata Hari bilindiği gibi çok yetenekli bir dansçı da olsa aslın da birinci dünya savaşı sırasın da almanya için casusluk yapan biridir. bunun dışında asıl adıda Mata Hari değil Margaretha Geertruida Zelledir.
+ Yorum Gönder


mata hari kimdir