+ Yorum Gönder
Biyografi ve Genel Biyografiler Forumunda Şebnem Sönmez Hayatı ve Resimleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Şebnem Sönmez Hayatı ve Resimleri
  Şebnem Sönmez yaşamı ve fotoları

  Şebnem Sönmez yaşamı ve fotoları1.jpgŞebnem Sönmez yaşamı ve fotoları2.jpg
  Şebnem Sönmez (1968 - . )

  1968 yılında İstanbul'da doğan Şebnem Sönmez, tiyatroya lise yıllarında Pendik Gençlik Tiyatrosu'nda başladı. Burada "Göç" ve "Emekli" adlı oyunlarda, Kartal Sanat Tiyatrosu'nda "Bu Zamlar Bana Karşı", "Vur Bir Mastika" ve "Küçük Küçükler"(Çocuk Oyunu) adlı oyunlarda ve Taner Barlas Mim Tiyatroları'nda "Konçinalar", "Kozalar" adlı oyunlarda yer aldı.

  Tiyatroyla uğraşırken bu arada da İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı'na girdi. 1991-1992 tiyatro sezonunda Dormen Tiyatrosu'nda "Hastalık Hastası", "Alo Arkadaş", "5'ten 7'ye", "Arapsaçı", "Şarkılar Susarsa" ve "Ayının Fendi Avcıyı Yendi"(Çocuk Oyunu) adlı oyunlarda sahneye çıktı. "Eksik Etek" adlı dizi ile televizyonla tanışan sanatçı, daha sonra "Yaz Evi", "Bir Demet Tiyatro", "Güneş Yanıkları" ve "7 Numara" adlı dizilerde rol aldı. 1997-1998 tiyatro sezonunda Tiyatro Stüdyosu'nda "Balkon" adlı oyunda yer aldı ve bu oyunla Avni Dilligil En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü'nü aldı.

  "Sen Hiç Ateş Böceği Gördün mü?" adlı oyunla BKM ailesine katılan Sönmez, bu oyundaki rolüyle Afife Jale En İyi Yardımcı Kadın Ödülü'nü aldı.1988-1994 yıllarında çeşitli anaokulları, ilkokul ve liselerde drama öğretmenliği ve 1985'te sınıf öğretmenliği yapan sanatçı, 1991-1993'te kendi okulunda "Yaz Tiyatrosu" adı altında bir ekip kurdu ve bu çalışmalarını hala sürdürmektedir.

  Rolaldığı bazı sinema filmleri

  Döngel Karhanesi - 2005
  Abdülhamit Düşerken - 2002
  Vizontele - 2000

  Dizi Filmler

  Elveda Rumeli
  Bir Demet Tiyatro
  Erkekler Ağlamaz
  Sen misin Değil misin?
  Perili Ev
  Avrupa Yakası (TV) (konuk oyuncu, 2 bölüm) - 2004
  Çarli İş Başında
  Güneş Yanıkları
  Yedi Numara
  Dış Kapının Mandalları
  Bir Demet Tiyatro
  Yaz Evi
 2. Ömer
  Devamlı Üye

  Şebnem Sönmez 5 Haziran 1968 tarihinde İstanbul da dünyaya gelmiştir. Dizi tiyatro ve sinema oyuncusudur. Birçok dizi tiyatro ve sinemalarda rol almıştır.
+ Yorum Gönder


şebnem sönmez,  şebnem sönmez yedi numara