+ Yorum Gönder
Biyografi ve Genel Biyografiler Forumunda Sertab Erener Hayatı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Sertab Erener Hayatı
  Sertab Erener kısa yaşamı

  Sertab Erener Hayatı.jpg


  Sertab Erener, 1964 yılında doğmuştur. İlk ve orta öğreniminin ardından İstanbul Devlet Konservatuvar’ında eğitimine devam etti. Okulda da herkesce beğenilen bir sopranoydu. Mezun olduktan sonra çeşitli gruplarda vokalistlik yapmaya başladı. Sertab Erener önce Sezen Aksu’nun vokalistliğini yaptı. Ardından da yine onun desteğiyle 1992 yılında ilk albümü “Sakin Ol”u yayınladı. Bu albümle, kendini tam olarak göstermese de herkesin dikkatini çekti. Ardından 1994′de “Lal” ve 1996′da “Sertab Gibi” albümleri ile müzik dinlemeyi seven herkese hitap etmeyi başardı.

  Sertab Erener benzersiz sesi sayesinde birçok uluslararası isimle birlikte düet yapma imkanı da buldu. Jose Carreras ile klasikte de başarılı olabileceğini gösterdi. Sanatçı 1999 yılında dördüncü albümü “Sertab”ı çıkardı. Aynı dönemde Ricky Martin, Sertab’la yaptığı düete albümünün Ortadoğu baskısında yer verdi. 2000 yılında “Voice Mail” grubu ile “Zor Kadın” adlı şarkısını Akapella tarzında söyledi ve dünya listelerinde şans aradı. Aynı yılın yaz aylarında çıkan “Bu Yaz” adlı single’da Ricky Martin ile söylediği “Private Emotion” ve Yunan sanatçı Mando ile yaptığı “Aşk/Fos” adlı düetlere yer verdi. Sertab Erener, Fikret Kızılok’un bestelediği “Kumsalda” adlı parçasıyla sunduğu son albümü “Turuncu”yu 2001 Harizan ayında çıkardı. 2003 yılında “Everyway That I Can” isimli şarkısıyla Eurovision Şarkı Yarışması birinciliğini kazandı ve hemen ardından Eurovision şarkısının single albümü ve ardından 2004 yılında tüm dünya ülkelerinde satışa çıkan ilk İngilizce albümü “No Boundaries” müzik marketlerde yerini aldı..
 2. Ömer
  Devamlı Üye

  Sertab Erener 4 Aralık 1964 tarihinde İstanbul da dünyaya gelmiştir. Sarkıçı ve söz yazarıdır. Birçok başarılı albümü bulunmaktadır. Başarıları nedeniyle ödül kazanmıştır.
+ Yorum Gönder


sertap erener nereli,  sertab erener nereli,  sertap erener hayatı,  Sertap erener biyografi,  sertap erener nerelidir,  sertap erener kimdir nerelidir