+ Yorum Gönder
Biyografi ve Genel Biyografiler Forumunda Şevket rado eserleri ve hayatı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Şevket rado eserleri ve hayatı
  Şevket rado eserleri nelerdir,

  Şevket Rado 21 Nisan 1913 tarihinde Üsküp de dünyaya gelmiştir. Türk gazeteci ve yazardır. Birçok kitapları bulunmaktadır.

  Şiir ve hikâye ile yazın hayatına girmiş; fıkra ve sohbetleriyle tanınmıştır. Şevket Hıfzı imzasıyla Varlık dergisinde yayımlanmış şiirlerini yıllar sonra şairliğinin tarihçesini ve şiirleri üzerine yazılmış eleştirileri de ekleyerek "Şiirler" kitabında toplamıştır. Sohbetleri, genellikle, gençlere doğru yolu gösteren, onlarda yaşama sevinci uyandıran, hayat yollarında karşılaşacakları güçlükleri iyimser bir görüşle yorumlayan bir özellik taşır. Dili oldukça sadedir. Açık, rahat bir dil örgüsü vardır. Sohbet, deneme, radyo konuşmaları, gezi notları, fıkra türünde ürün vermiştir.

  Şevket rado eserleri ve hayatı.jpg

  Eserleri:
  Şiir:

  Şiirler

  Deneme-Sohbet:
  Eşref Saat, Ümit Dünyası, Hayat Böyledir, Aile Sohbetleri

  Gezi:
  50. Yılında Sovyet Rusya
 2. AJLAN
  Bayan Üye

  Şevket Rado'nun eserlerinden; Şiirler (1970), Eşref Saat (1956) Ümit Dünyası (1957) Hayat Böyledir (1962) Aile Sohbetleri (1967) Saadet Yolu (1981), Sovyet Rusya (1968).
+ Yorum Gönder


şevket rado hayatı ve eserleri,  şevket rado,  şevket rado eserleri,  şevket rado hayatı,  şevket rado şiirleri,  şevket rado uzun hayatı