+ Yorum Gönder
Biyografi ve Genel Biyografiler Forumunda Jack Gleeson Kimdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Fatma
  Administrator

  Jack Gleeson Kimdir
  Jack Gleeson Hakkında Bilgi

  Game of Thrones Joffrey Baratheon  Jack Gleeson.jpg

  Jack Gleeson İrlanda′nın Cork şehrinde doğmuştur. Yedi yaşında oyunculuğa başladı. Gleeson'ın oyunculuk kariyeri, uzun metrajlı filmlerde küçük roller ile başladı. Batman Başlıyor (2005), Shrooms (2007) ve A Shine of Rainbows (2009) rol aldiğı ilk filmler oldu. 2010 yılında, Alicia Duffy'nin Bütün İyi Çocuklar filminde öncü rol oynadı.

  Jack Gleeson 2009 yılında, ABD'nin önde gelen kanal grubu Home Box Office'in Game of Thrones dizisinde Joffrey Baratheon karakteri ile başladı. Bu karakterinde,Yedi Krallığın veliaht prensini ve babasının ölümünden sonra tahta geçen acımasız ve sert bir karakteri canlandırmıştır.

  Gleeson hâlen Dublin Trinity Kolejinde eğitimine devam etmektedir. Ayrıca 2012 yılında aynı üniversite de burs kazanmıştır. Jack Gleeson Game of Thrones dizisi tamamlandıktan sonra, profesyonel oyunculuk eğitimi için kariyerine devam edeceğini söylemiştir. 2. AJLAN
  Bayan Üye

  Jack Gleeson 20 Mayıs 1992 İrlanda'da doğdu. Kendisinin Hannah adında bir kız kardeşi vardır. Game of Thrones bittikten sonra oyunculuğunu sürdürmeyi planlamadığını söylemiştir.
+ Yorum Gönder