+ Yorum Gönder
Rüya Tabirleri ve Genel Rüya Tabirleri Forumunda Kısa Uyku Rüyaları Hakkında - Uyku Rüyaları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Hozukcan
  Devamlı Üye

  Kısa Uyku Rüyaları Hakkında - Uyku Rüyaları
  Kısa Uyku Rüyaları Hakkında - Uyku Rüyaları

  Şekerleme diye tabir ettiğimiz uyku esnasında görülür. Yemekten sonra çöken ağırlıkla ya da yorgunluk atmak için yattığımızda görülür. Bu durumda az rüya görülse de, bunlar neşeli ve zevkli rüyalardır. Uyanıldığı zaman ise hemen hatırlanır.

  Şeytanlı ve perili rüyalar :

  Kâbus görmedikçe rüyalarımızda gördüğümüz, cinler, periler, şeytanlar ve benzer yaratıklar bizi rahatsız etmez. Hatta uyandığımızda kendimizi rahatlamış hissederiz.


  Uyku sonu rüyaları :

  Uyanmaya yakın görülen, cinli ve perili rüyalardır. Rahat bir uyku halindeyken ancak, nadiren görülür ve hatırlanır.

  Sağlığa bağlı rüyalar :

  Bunlar genellikle rüyadan çok kâbus'a benzer. Bedensel ve sinirsel rahatsızlıklara bağlı olarak görülür.

  Hoş ve zevkli rüyalar :

  Sabaha karşı son uyku demlerinde görülür. İyi bir uykudan sonra zinde kalkılırsa tamamen hatırlanır. Kendinizi lunaparktan çıkmış gibi hissedersiniz bu da bedenen ve zihnen insanı rahatlatır.

  Duygu yüklü rüyalar :

  İnsanların duygusal yaşantısındaki duruma göre değişir. Bazen mutlulukla, bazen de huzursuzlukla uyanılır. Bu rüyalarda bilinçaltımız tarafından uyarılma güdüsü de vardır. Beynimizdeki oto-kontrol yüzünden bazen hatırlanmayabilir.

  Tedirginlik veren rüyalar :

  Gergin bir ortamda zor uyku sonrasında görülür. Nadiren görülse bile hatırlanmak istenmeyecek kadar rahatsızlık veren rüyalardır. Ancak, bütünüyle hatırlanır.

  Önemsiz rüyalar :

  insan yaşamını pek etkilemeyen basit, gelişigüzel rüyalardır
 2. ismail eski
  Devamlı Üye

  rüyaların hepsi uyku halinde görülür ve hepsi en fazla saniyeler sürer ve insan bir uykuda ya da gecede birçok rüya görür onlarca belki yüzlerce olabilir ve bazen iki rüya arasındaki geçiş o kadar tuhaftır ki onu tek rüya görmüş gibi algılarsınız, örneğin; arkanı döndüğünde mekan değiştirme gibi
+ Yorum Gönder