+ Yorum Gönder
Rüya Tabirleri ve Genel Rüya Tabirleri Forumunda Rüyada Görmek İstediklerimizi Seçebilir Miyiz? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Rüyada Görmek İstediklerimizi Seçebilir Miyiz?
  Rüyada Görmek İstediklerimizi Seçebilir Miyiz?

  Ne rüya görmek istiyorsunuz? Siz seçin

  Projeksiyonlar düşüncenize akacaktır ama bunu engellemeyin ve izin verin; kendinizi hatırlamaya zorlamayın; zorlamalar değişimler getirir. O kadar çok şey anımsayacaksınız ki, siz de şaşıracaksınız. Bu gerekli disiplin çok başarılı olacak ve astral projeksiyonu sağlayacaktır. Yanlız şuna dikkat edin, projeksiyonlar güncel yaşamınıza geçmemeli veya yer edinmemelidir. Çok hoşunuza giden veya seveceğiniz projeksiyonlar olabilir ama yazdıktan sonra onların etkisinde kalmamalısınız. Önemli olan alışkanlık kazanmak ve fiziki dünya ile rüya dünyası arasında sağlıklı ilişkiyi oluşturabilmektir. Görmek istediğiniz görüntü ile, gördüğünüz rüya arasındaki uyum önemlidir; sonuçta gece nelerin olduğunu öğreneceksiniz.
  Kişisel eksersizler Bellek gücünüzü arttırmak ve rüya ile uyanıklık halleri arasındaki ilişkiyi güçlendirecektir. Kişisel eksersizlerin temel tekniği, "berrak rüya" görebilmek üzerinedir. Aslında, benzer teknikleri öğreten kitaplar satılmaktadır, bunlardan astral projeksiyon tekniklerini dahi öğrenebilirsiniz fakat çok farklı tekniklerin öğretilmesi tehlikeli olabilir ve ruhsal sağlığınız zarar görebilir.
  Eksersizlerin anlamı düşüncelerinize bitki ekmek gibidir. Bu düşüncenin altında uzun süre saklanan düşüncenin yani güçlü bir arzunun sonunda gerçekleşeceği yaklaşımı bulunur.
  Kendinizi şu iki kurala inandırın;
  a) Siz berrak rüya görebilirsiniz.
  b) Rüyanızda berraklığı sağlayacak, ipucunu bulabilirsiniz. Peki bu nasıl olacak? Kendinizi projekte olayı için ikna edin, bu çoğumuzda kendiliğinden oluşur, eksersiz size güçlü isteklerin gerçeğe dönüşmesi sonucunu getirecektir. Scott Rogo´nun "Bedeni terkederken/Leaving the Body" adlı kitabında buna "İstek Metodu" denmektedir ve temelde bu metod "Yram" adlı bir astral projeksiyondur.
 2. Gamze
  Devamlı Üye

  Rüyada görmek istediklerimi yatmadan önce düşünün hayal edin zaten siz öyle hayal kurarken uyuya kalırsınız sizde rüyanızda görmek istediğiniz şeyleri görmüş olursunuz.
+ Yorum Gönder