+ Yorum Gönder
Rüya Tabirleri ve Genel Rüya Tabirleri Forumunda Rüya Görme Nedenleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Rüya Görme Nedenleri
  Rüya Görme Nedenleri


  insan beyni saniyede gözüyle 16 film karesi görürmüş. hani şu sinemadaki filmler oluyor ya kare kare. onlardn saniyede 16 tane görürmüşüz. ama 16.yı algılıyamazmışız ve beyin bunu bilinç altında saklarmış. bilinç altıda beyin çalışmazken veya yorgunken ortaya çıkan birşey.
  uyuduğumuzda beynimiz yorgunsa bu bilinç altındaa sakladığımız film kareleri rüya görmemizi sağlarmış. ama rüyalarda hiç bilmediğimiz şeyleri, yerleri görüyoz (!)
  rüyada görülen şeylerin anamı insandan insana değişirmiş. yılan fobisi olanın yılan görmesi ile yılandan korkmayan birisinin yılan görmesi arasında fark warmış.
  rüyayı en iyi insanın kendisi yorumlarmış ama unutulmamalıdırki önemli olan rüya görmektir. rüya gören insanın beyni yorgundur. beyinini dinlendirmelidir. hatta baı insanlar uyanıkkende rüya görebilmektedir. bunun adı hasüsülasyonmuydu eydi (nası yazılıo bilmiyorum)
 2. NAZLI
  Bayan Üye

  Rüya görme insanlar için iyi bir şeydir. Rüya herkes görür rüya görenler kalıcı bir hafızaya sahip olurlar ve gününü en iyi şekilde değerlendirirler, rüya görmeyen kişiler ise hafıza kaybına neden olabilir bu da hayatlarını olumsuz şekilde etkiler bazıların da ise kalıcı hafıza kaybına neden olabilir.
+ Yorum Gönder